Ak Parti'nin Düzce mitingi partililerin yoğun ilgisi altında Anıtpark'ta yapıldı. Bolu'da halka seslendikten sonra Karayolu ile Düzce'ye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte önce halkı selamladı. Ardından Düzcelilere seslendi. 58. Mitingini Düzce'de yapan Başbakan Erdoğan'ı Düzce'de binlerce partili karşıladı. Başbakan olarak Düzce'ye 8. kez gelen Erdoğan, Düzce ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Miting için Düzce Polisi'nin yanı sıra alanda Bursa'dan gelen Çevik Kuvvet ekibi de görev yaptı. Polis'in keskin nişancılar yerleştirdiği Hava helikopteri de miting boyunca alanda uçarak tedbir aldı.

Alkışlar arasında Kürsüye çıkan Başbakan Erdoğan konuşmasının başında Düzce Gençlik Spor'un atkısını boynuna taktı ve Düzcelilere bu şekilde seslendi.

6,5 yıldır iktidarda olduklarını ve Türkiye'ye hizmet ettiklerini belirterek konuşmasına başlayan Başbakan Erdoğan, kısa sürede Türkiye'yi Dünya'nın 26. en büyük ekonomik ülkesi olmaktan çıkartıp 17. en büyük ekonomik ülkesi olmasını sağladık dedi. Yarım kalan tüm işleri bitirdiklerini belirten Erdoğan, Bolu Dağı Tünelini örnek göstererek patates tarlası yapılmak istenen Tüneli ulaşıma açtık, sadece Düzce ile Bolu değil, tüm Türkiye bu yoldan faydalanıyor dedi. Şimdi de Karadeniz'i Akdeniz'e bağlayacaklarını belirten Erdoğan, 640 km. Yol yapılacak ve 28 tünelle Karadeniz'i Akdeniz'e bağlayacağız dedi.

Düzce'nin deprem ve sel felaketleri ile ard arda yara aldığını hatırlatan Başbakan Erdoğan, biz göreve geldik ve depremin izlerini silmeyi başardık , Düzce'nin sanayi, tarım, ticaret ve turizmle kalkınmasını sağladık dedi.

Fiskobirlik konusuda da değinen Başbakan Erdoğan, bu konuda hükümet olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirdiklerini söyledi ve önce Fiskobirliğin borcunu sildiklerini ardından Fiskobirliğin içinde bulunduğu durum nedeniyle TMO'yu devreye soktuklarını söyledi. TMO'nun Düzce'de geçen yıl 43 bin ton fındık alımı yaparak 170 Milyon TL ödeme yaptığını belirten Erdoğan, son üç yılda Düzce çiftçisine Fındıktan 289 Milyon TL ödeme yapıldığını açıkladı.

Düzce Devlet Hastanesi ilave hizmet binasının önümüzdeki yıl yapımına başlanacağını belirten Başbakan Erdoğan, Düzce Halkı bizden Üniversite istedi açtık, Üniversitemizin Hastane binasını istedi, bitirdik açtık, eksiklikleri var biliyoruz, destek olup tamamlayacağız. Unutmayın son iki yıldır Üniversiteler arasında en yüksek payı Düzce Üniversitesi alıyor dedi.