Türkiye’nin en kirli havasına sahip ili Düzce olarak açıklanmıştı. Özellikle fabrikaların bacalarına filtre takmaması hava kirliliğinin daha da artmasına neden oluyor.

WhatsApp Image 2022-12-30 at 13.46.21-1

Bu konuyu daha öncede Düzce’nin gündemine getiren ve yetkililere çağrıda bulunan CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit Düzce’nin hava kirliliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Konuya ithafen Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye ise yeni yıl hediyesi olarak bir kutu maske hediye etti

WhatsApp Image 2022-12-30 at 13.46.06

Başkan Cemşit konuyla ilgili şu sözlere yer verdi:

“Malumunuz Düzce’nin kronikleşen hava kirliliği sorunu son günlerde hat safhaya çıktı. Günlerdir sağlıksız bir hava soluyoruz önümüzdeki günlerde de bu şekilde devam edeceği öngörülüyor. 60 yaş üstü vatandaşlarımıza hava kirliliği yüzünden maske dağıtıyoruz. Yılbaşı nedeniyle de sayın belediye başkanımıza bir yeni yıl hediyesi yollamak istiyorduk.  Hava kirliliğinden daha fazla etkilenmemesi için Sayın Özlü’ye bir kutu maske yolluyoruz. Sayın başkanımız belediye binasından dışarıya çıktığında maskesini kullanmasını tavsiye ediyoruz. Umuyoruz ki maske takmayacağız temiz bir havayı soluyabiliriz.”