Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kürsüsünden sık sık Düzce’nin sorunlarını gündeme taşıyan TBMM Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi ve CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, yaptığı başarılı çalışmalarının yanın da Düzce siyasetindeki birleştirici anlayışıyla da dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından, siyasi parti gözetmeksizin Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü başta olmak üzere tüm ilçe ve belde Belediye Başkanlarını ziyaret eden Özcan, birlik ve beraberlik mesajları vermişti. Milletvekili seçilmesinin ardından halka hizmetin siyaset üstü olduğunu gözler önüne seren Özcan’ın bu anlayışını Düzce siyaseti de benimsemeye başladı.

Ekran Görüntüsü 2024 06 24 153920

DÜZCE’DE SAYI DEĞİŞTİ Mİ? DÜZCE’DE SAYI DEĞİŞTİ Mİ?

“Kurban bayramı tatilinde halkın sorunlarını tek tek dinledim”

9 Günlük Kurban Bayramı tatilini Düzce’de halk ile iç içe geçiren Özcan, Düzce Belediyesi ve Akçakoca Belediyesi arasında başlayan dayanışmayı Öncü Haber Mikrofonuna değerlendirdi.  Tüm Düzce halkının geçmiş Kurban Bayramını kutlayarak sözlerine başlayan Özcan,    “9 Günlük bir bayram tatili sürecini geçirdik hep beraber. Ben bütün Düzcelilerin geçmiş bayramını kutluyorum. Ben bayram boyunca sürekli Düzce’de bulundum. Halkımla beraberdim ve bayramlarını kutladım. Dertlerini tek tek dinledim” diye konuştu.  

Politikalarımızı değiştirerek halkla bütünleşeceğiz”

Turizm sezonunda Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak’ın ricası üzerine  ilçeye 3 adet büyük otobüs gönderen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye teşekkür eden Özcan, “31 Mart Yerel seçimlerinde Türkiye İttifakı dedik hep, bu ittifakın sonuçlarının meyvelerini de aldık. Geçmiş genel başkanımızın ön yatırımları vardı, 31 Marttan sonra da bunu dile getirdik. Türkiye’nin yüzde 63’ünü biz idare ediyoruz. Türkiye ittifakı, insanlarla görüşmek, insanlarla konuşmak, siyasilerle görüşmek, diyalog her zaman fayda getiriyor, kavga ve ayrıştırma bir sonuç vermiyor. Ben Düzce’de ilk aday adayı olduğumdan bu yana, uzun bir süre çalıştım ve kimseyi ayırt etmedim. Ben hep, AK Parti, MHP, CHP, İYİ Parti kısacası tüm partilerin vekiliyim dedim. İnsanlar birlik ve beraberlik istiyor. Sorun ve problemler hepimizin sorunu ve problemi, güzellik de kötülük de hepimizin, ayrıştıracağımız kimse yok. Düzce’de yerel anlamda aldığımız, gözbebeğimiz Akçakoca var. Başkanımız iyi ve çalışkan ama diğer belediyelerde bizim, Düzce’nin bütün belediyeleri bizim, sonuç olarak Düzce’nin yararlanması gerekiyor. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün, Akçakoca’ya yaptığı jest bence son derece mükemmel ve doğrudur. İstenince olabiliyor, ayrıştırma olmadan, kalkınan yer neresi Akçakoca nereye bağlı Düzce’ye bu halka hizmettir. Ben Başkan Faruk Özlü’ye çok teşekkür ediyorum. Bunu bir jest anlamında da görmüyorum, bu bir hoşgörüdür. Bu dayanışmadan halk yararlandığı için güzel bir şeydir. Politikalarımızı değiştireceğiz ve halkla bütünleşeceğiz” şeklinde konuştu.

HABER: Savaş ARI

Editör: OĞUZHAN BAL