Ekran AlıntısıREGR

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu, konuşulmayanların konuşulduğu “Kitabın Ortasından” programının Cuma günü akşamki bölümüne CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan oldu.

Öncü TV ekranları ile birlikte 100. Radyo Öncü ve Radyo Kent ortak yayınıyla geniş kitlelere ulaşarak Düzce’nin gündemine ışık tutan “Kitabın Ortasından programında CHP’li Özcan, meclis kürsüsünden Düzce’nin sorunlarını gündeme getirmeye devam edeceğini ifade etti.

“Düzce halkını kesinlikle mahcup etmeyeceğim”

Kendisinin Düzce halkını kesinlikle mahcup etmeyeceğini dile getiren Özcan, “Ben tabii ki meclis kürsüsünden hem sağlıkla ilgili hem eğitimle ilgili hem de uyuşturucu illeti ile ilgili sel felaketleri ile ilgili ben sürekli Düzce’nin sorunlarını gündeme taşıyorum. Önergeler veriyoruz, bu sorunlar ile ilgili çalışmalarımız da var. Bundan sonra da Düzce’nin sorunlarını gündeme getirmeye çalışacağız. Vatandaşlardan aldığım mesaj; eğer kim Düzce’nin sorunlarını güdeme getiriyorsa, halk takdir ediyor ve memnun oluyor. Ben tüm Düzcelileri hiç mahcup etmeyeceğim, onlara layık olmaya çalışacağız her zaman. Biz onların hizmetindeyiz, benim gönlüm ve kapım Düzceliler’e her zaman açık. Onlar ne söylüyorlarsa ben oradayım ve onlarla birlikte olacağım” diye konuştu.

GEÇİCİ ADAY LİSTELERİNE İTİRAZ BUGÜN 17.00’YE KADAR DEVAM EDECEK GEÇİCİ ADAY LİSTELERİNE İTİRAZ BUGÜN 17.00’YE KADAR DEVAM EDECEK

“Biz yerel seçimlerde Düzce’de iddialı bir partiyiz”

Önümüzdeki 31 Mart 2024 seçimlerine yönelik iddialı konuşan Özcan, CHP’nin Düzce’de favori parti olduğunu savunarak, “Ben seçimlerin hemen ertesi günü hemen alanda oldum. Düzce’nin her mahallesine, her sokağına gide3rek, vatandaşlarla bir araya geldim. Vatandaşlara hep dokunmaya çalıştım. Vatandaşla konuşursan, ona dokunursan, onun dilinden anlarsan, kültürünü paylaşırsan, onunla birlikte olursan, vatandaş da seninle birlikte olur. Ben onların bizi anlayacağına, bizi anladığına inanıyorum. Biz yerel seçimlerde iddialı bir parti olduğumuzu hatırlatmak istiyoruz. Örgütümüzle, bütün siyasi partilerle ve vatandaşlarla birlikte olacağız. Biz Düzce’de yerel yönetimler nasıl yönetilir, hizmet nasıl olur, bunu göstermek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Halk siyasetteki kavga ortamından bıktı”

Kendisinin siyasetteki kavgalardan uzak durarak Düzce’nin çıkarları için çalışacağını söyleyen Özcan, “Eğer ben Düzce’nin sorunlarını, hizmetleri meclis kürsünden dile getirebiliyorsam, başarılıyımdır. Yani vatandaş artık teoriye bakmıyor, pratiğe bakıyor. Vatandaşın ayrı sorunları var; iktidar partisinin vekilleri de bu ülkenin ve Düzce’nin geleceği için onlar da çalışıyor. Biz onlara sivri dilli radikal bir siyasetle yaklaştığımız zaman bu ülkede kavga ortamı çıkar. Halk siyasetteki bu kavga ortamlarından bıkmış, halk yorgun. Hem bir taraftan fakirlik var, yoksulluk var, bir taraftan da böyle siyasetçilerin sivri dilli olmaları halinde halkta motivasyon bozukluğu olur. Biz siyasetçilerin halkı toparlaması lazım. Yani iktidar partisi olsun, muhalefet partisi olsun; hangisi olursa olsun” ifadelerini kullandı.

“Düzceliler bize güvensin”

“Düzce’de iddialıyız. Kategoride biz yokmuşuz gibi sayılıyor” diyen Özcan, yerel seçimlerde CHP’nin çıkartacağı adayı tüm Düzce halkının sevdiği bir isim olacağını kaydetti. Özcan,  “Düzceliler bize güvensinler. Düzce’nin belediyesini CHP alacak. Adaylarımızı çıkarttığımız zaman kabul görecektir. Öyle bir aday çıkartacağız ki herkesin kabul ettiği, herkesin seveceği bir aday olacak. Düzce’nin sorunlarını bilecek, çözüm yollarını bilecek. Ahlaklı olacak, Düzce’ye hizmet edecek. Kapısı 24 saat açık olacak. Sokakta gezecek. En iyi arabalara binmeyecek, temiz ve şeffaf olacak” ifadelerine yer verdi.

“Ben Düzce’nin abisiyim”

Düzce’de güzel  işlerin altına imza atmak istediğini belirten Özcan, “Ben Düzce’nin abisiyim. Düzcelilerle iç içeyim. Sokak insanıyım. Tepeden büyük laflar konuşup halka dokunmayan laflar yapmak istemiyorum. Laflar uçar gider. Dolu olmayan bir şey konuşmamak lazım. Halkla bütünleşmek istiyorum. Düzce halkı bize inansın. Onları mahcup etmeyeceğim. Güzel işler yapacağız. Diğer vekillerle beraber. Herkes Düzce için çalışıyor ben de öyle çalışacağım” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI