“Oyun Büyük” ve  “Küçük Şehrin Büyük Hikayesi Akçakoca” kitaplarının yazarı İbrahim Bilgin’in yeni yayımlanan “Bir Oyun Var” isimli kitabı okuyucularla buluştu. Mat Kitap Yayın Evi tarafından çıkartılan kitap, siyasete yeni başlayanlara yol gösteriyor.

Oyun-büyük

Kitabın içeriği ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna konuşan Bilgin,   “Yazmaya başladığım 2020 yılından bu yana, “Oyun Büyük” ve  “Küçük Şehrin Büyük Hikayesi Akçakoca” adında iki adet kitabım yayınlandı. “ Bir Oyun Var!”  adlı kitabım yayımlanan üçüncü kitabım olma özelliğini taşıyor. İlk yayınlanan kitabım “ Oyun Büyük”  gibi, bu kitabımda da siyaseti ele almış bulunmaktayım. Bu kitabımda öykülerle, siyaseti bilmeyenlere ve siyasetin içinde yer almak isteyen gençlere, siyaseti  anlatmayı hedefledim. 47 yıllık aktif siyaset hayatımda yaşadığım tecrübeleri ve elde ettiğim birikimleri bu kitabıma da aktararak okurlarıma ve yeni nesillere ,yeniden şekillenen siyaset arenasında dikkat etmeleri gereken  hususları ifade  etmeye  çalıştım .Kitabımı 80 sayfa civarında tutarak bir el kitabı niteliğinde kolay taşınabilir ve her an başvurulabilecek bir  kitap olmasını hedefledim .Ancak kitabın içeriği yılların özümsenmiş ve süzgeçten geçirilmiş hali olma özelliğini taşıyor. Bu yüzden kitabın okurlarına kitabı dikkatli bir biçimde okumalarını ve kitabın içeriğinde yer alan olayları, sonuçları değerlendirmeye vakit ayırmalarını tavsiye ediyorum” diye konuştu.

BİR OY OYUN KURABİLİR, BİR OY BİR OYUN BOZABİLİR

“Ben yıllardan beri oyun kutsallığı hakkında düşüncelerimi dile getiriyorum” diyen Bilgin, kitabında seçmenlerin oyunun kutsallığından bahsettiğini ifade ederek şöyle konuştu:

 “Bir oy neyi değiştirebilir diyerek geçmemek gerekiyor. Her oy içinde ,bir çok amaç ve hedef taşıyor. Bir oy bu nedenle  çok önemli. Hatta durumu şöylede açıklayabiliriz: Şuanki yönetim sistemimiz olan Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine  göre Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanabilmesi için adayın %50 artı bir oy alması gerekiyor, işte bahsettiğimiz bir oy, bir ülkenin cumhurbaşkanını seçebiliyor. Dolayısıyla da her bir oyun kıymetini anlamamız gerekiyor. Kitabım, oyun kutsallığı ve her bir oyun değerini anlatmayı hedefleyen bir çalışma  oldu.”

KİTABIMA  EN BÜYÜK DESTEĞİ VEREN ÜSTADIM MASUM TÜRKER OLDU

Kitaba en büyük desteği  Ekonomi eski Bakanı Dr. Masum Türker’in  verdiğini kaydeden Bilgin, “Kitabıma en büyük desteği veren kuşkusuz Eski Ekonomi Bakanımız Masum Türker oldu. Kendisini yıllardan beri tanıyorum. Siyasi fikirlerimiz  farklıda olsa da süregelen sıkı bir dostluğumuz var. Kitabımı takdim ettiğimde ve bir sunuş yazısı  talep ettiğimde  sağ olsun beni kırmadı ve kitabım için bir sunuş yazısı hazırladı. Masum Türker’in sunuş yazısı, kitabımıza yüksek ölçüde değer katmış oldu” şeklinde konuştu.

SİYASETTE BAŞARI KAZANMAKTAN GEÇER

İnsanların oy kullanırken tercih ettikleri adaylar ve siyasi partilerle ilgi çok sayıda kriteri ön planda tutuklarını dile getiren Bilgin,  “Ama bana göre bu kriterlerden  en önemlisi söylenilen sözün bir anlam ve değer taşımasıdır. Eğer ki, söylediğiniz söz yaptığınız davranışlarla örtüşmüyorsa hiçbir değer taşımıyordur. Siyasette başarılı olmak kazanmaktan geçiyor ve kazanmak içinde  insanların gönüllerine, fikirlerine ve duygularına  hitap etmek gerekiyor. Siyasetin içeriğini ve unsurlarını ifade ederek, siyaseti merak edenler için okunacak bir kitap oluşturdu.” ifadelerini kullandı. 

CEDİDİYE CAMİSİ MİNARELERİNİN TEMELİ ATILDI CEDİDİYE CAMİSİ MİNARELERİNİN TEMELİ ATILDI