CHP Düzce Milletvekili 1’inci sıra adayı Talih Özcan seçim çalışmaları kapsamında Yunusefedi, Hacıyakup ve İçmeler köylerine gitti. Özcan öncesinde Düzce Kadın Futbol Kulübünün maçını izledi ve kadın futbolcularıyla, idarecilerine başarılar diledi. Talih Özcan’a seçim çalışmalarında CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu da eşlik etti.

WhatsApp Image 2023-05-08 at 10.43.57

Talih Özcan köy gezilerinde öncelikle olarak hayat pahalılığından söz ederken hayat pahalılığı içinde en çok kadınların sorun yaşadığını belirten Özcan şu ifadelere yer verdi:

 “Bugünkü hayat pahalılığı içinde en çok sorun yaşayan kadındır. Büyük sıkıntılar çeken, pazara gidip yangını gören kadınlardır. Bizim kadınlara borcumuz var. Bir evde ailenin yükünü çeken kadındır. Biz hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye inşa edeceğiz.”

WhatsApp Image 2023-05-08 at 10.43.58

“Yoksulluğu afişe etmeyeceksin!”

“Aile Destekleri Sigortası ile hiçbir ailede, ‘benim gelirim yoktur’ feryadını duymayacaksınız. Her ailenin en az asgari ücret düzeyinde geliri olacak. Kadın gidecek her ay düzenli bankadan çekecek parasını. Kimse bilmeyecek. Yoksulluğu afişe etmeyeceksin. Bir yerde yoksulluk varsa o yönetenlerin ayıbıdır. Bitireceğiz yoksulluğu. Hiç kimse ‘ben fakirim’ diye yardım istemeyecek.”

HABER- NALAN TAYYAR