14 Mayıs seçimlerinde CHP’nin Düzce’de milletvekili olarak Talih Özcan’ı çıkarması sonrasında Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ve partisi için çarpıcı açıklamalarda bulunuştu. Özlü açıklamasında İYİ Parti’nin seçimlerden aday çıkaramayacağını bu yüzden de partilerini CHP’ye angaje ettiklerini söyledi.

Bu çarpıcı açıklamanın üzerine Düzce İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, Özlü ‘ye karşı sert açıklamada bulundu. Er, eleştirili oklarını Özlü ’ye yönelttiği açıklamasında; “Yaptığı açıklamalarda ‘angaje etme’ başta olmak üzere kullandığı burada yazmayı dahi edep dişi bulduğum seviyesiz ifadeleri sayın Başkana iade ediyor, kendisine gelmesini tavsiye ediyorum.” İfadeleri yer aldı.

Özlü’nün hedef aldığı İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ve partisi için yaptığı açıklamasına istinaden sert bir dille açıklama yapan Yunus Özay Er şunları söyledi:

“Düzce seçmeni de Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimlerinde iradesini göstermiş ve Millet İttifakı olarak girilen seçimde mevcut muhalefet partileri önemli bir iş birliği ve dayanışma gösterip yıllar sonra ilk defa Meclis’e Sayın Talih Özcan’ı milletvekili olarak göndermiştir. Bu başarı tüm Millet İttifakı bileşenlerinindir. Düzce kamuoyu sandıktan çıkan sonucu büyük bir olgunlukla karşılamıştır.”

SAYIN ÖZLÜ’NÜN ÜSLUBU, KAOS SEVER VE KAVGACI!

“Fakat ne yazık ki bu siyaseten olgun ve seviyeli tavrın tek istisnası ise her zamanki gibi Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün seçim öncesi yaptığı açıklamalar olmuştur. Düzce’de siyaset partiler ve seçmenler çerçevesinde son derece düzeyli bir şekilde yapılmakta iken, siyasi seviyenin, Düzcelilik kültürünün ve Düzce sosyal hayatının yegâne problemi Sayın Özlü’nün üslubu, çalışma yöntemleri, kaos sever tavrı ve kavgacılığıdır. Özetle Düzce siyasetinin seviyesini ve sosyal hayatta görülen birliktelik kültürünü Özlü ısrarla düşürmeye devam etmektedir.  Özlü, trafik, otopark, stadyum, hava kirliliği, kentsel gelişim ve Belediyenin borç yükü gibi temel problemlerini çözmekte ki başarısızlığını kaos yaratıp problemsiz alanlarda problem çıkartarak gölgelemeye çalışmaktadır.”

KENDİSİNE GELMESİNİ TAVSİYE EDİYORUM!

“Kendisinin de gayet iyi bildiği üzere, ittifak sistemi ile gidilen seçimlerde partiler çeşitli kararlar almakta ve sonuç odaklı hareket etmektedir. Örneğin 2018 yerel seçimlerinde Manisa’da aday göstermeyen AK Parti MHP adayını destekleyip kazanmasına vesile olduğunda Ak Partili siyasetçiler partilerine ve ittifaklarına kötülük mü etmişlerdir?

Özlü’nün seçim sürecinde ve sonrasında takındığı, üslup ve siyasi tahammülsüzlük tam bir   politik cehalettir.  Yaptığı açıklamalarda ‘angaje etme’ başta olmak üzere kullandığı burada yazmayı dahi edep dişi bulduğum seviyesiz ifadeleri sayın Başkana iade ediyor, kendisine gelmesini tavsiye ediyorum. Bu şehrin ve dolayısı ile herkesin Belediye Başkanı olduğunu bir kez daha hatırlatıyorum.”

SİZE VE DÜZENİNİZE BOYUN EĞMEDİM, EĞMEYECEĞİM!

“Bununla birlikte Özlü son açıklamasında birkaç noktada haklıdır. İyi Parti Teşkilatları, İl Başkanı olmam sebebi ile benim özelimde, son 2 seçimin kaderini ekip ruhunu ortaya koyarak etkilemiş ve gerek seçim öncesi gerekse de seçim döneminde Sayın Özlü’nün kurduğu oyunları tahlil ve tespit ederek bozmuş ve başarılı bir netice alınmasında diğer Millet İttifakı paydaşları gibi önemli bir rol oynamıştır.

İl Başkanı olduğum andan bugüne Düzce’de muhalefetin önce Belediye meclis aritmetiğini değiştirmesinin sonra da TBMM’ne bir vekil göndermesinin sebeplerinden biri belki de birincisi olduğumu ifade etmenizde ve bu manada adımı anarak bana ismen öfkenizi göstermenizde de haklısınız... 

Seçimden önce Millet İttifakı partilerinin seçime ayrı ayrı girmeleri için gösterdiğiniz hassasiyeti, yaptığınız manipülatif anket çabalarını ve sizin de ifade ettiğiniz bu çerçevede yaptığınız görüşmeleri de boşa çıkardığım ve kendi hedeflerimi bir kenara birikip başarıyı yakalama adına ittifakın önünü açtığım de için kızmakta haklısınız… Bencil davranmamı, ‘Ben’ dememi ve ihtirastan gözümün kararıp yanlış karar vermemi bekliyordunuz sanırım… Ama öyle olmadı… 

Millet ittifakının milliyetçi muhafazakâr seçmenini, tüm aksi cabalarınıza rağmen, sandığa götürebildiğimiz için kızmakta haklısınız. Milletvekili adaylarının belirlendiği dönemde, muhalefet cephesini dizayn etme cabanızı da boşa çıkarttığım için de kızmakta haklısınız. Size ve düzeninize boyun eğmediğim ve eğmeyeceğim, oynadığınız oyunun bir parçası olmayacağım için de sinirlenmekte haklısınız… Bekleyin… Sizinle son bir final maçına çıkacağız...”

HABER- NALAN TAYYAR