1994 yılının 21 Şubat'ında Türkiye’nin ilk yerel televizyonlarından bir olarak Çamköy'de bir villada kurulan Düzce’nin ve Düzceliler ’in güçlü sesi Öncü Televizyonu, 30. yaşını kutlamanın haklı gururunu yaşıyor.

Düzce’nin gelişmesine önemli katkı

Yayın hayatına başladığı günden bugüne, her geçen gün kalitesini yükselterek Düzce’nin ve bölgenin güçlü sesi olmaya devam eden Öncü Televizyonu, ilkeli, tarafsız ve güvenilir habercilik anlayışı ile bölge halkının sorunlarını ekranlara taşıyarak, çözüm üretilmesinde köprü vazifesi görüyor.

Düzce’nin gelişmesi ve kalkınması adına yapılan tüm çalışmalara sonuna kadar destek veren Öncü TV, şehrin geleceğine yön verecek kararlara yönelik kamuoyu oluşmasına da katkı sağlıyor.

İlçeden ile yayın yapan ender televizyonlardan...

Kurulduğu dönemde bir ilçeden iline yayın yapan ender televizyonların başında gelen Öncü Televizyonu, Düzce şehir merkezinde bulunan merkez stüdyolarının yanı sıra Bolu bürosu ve stüdyolarıyla Bolu il geneline yıllarca yayın yaptı. Öncü TV depremlerde merkezdeki stüdyo binası yıkıldıktan sonra Şıralık'ta yapılan yeni stüdyolarında yayına kesintisiz devam etti.

Öncü Televizyonu, 12 Kasım Düzce depreminin ardından Düzce il olunca Bolu stüdyolarını kapatarak bu kez yayınlarını tüm ilçeleriyle birlikte Düzce il genelinde devam ettirmeye başladı. Düzce’deki her iki depremin ardından birkaç günlük çalışmayla yayınlarını aralıksız sürdüren Öncü Televizyonu, şehrin kalkınması adına 30 yıldır il, ilçe, belde, mahalle ve köylerin ve buralarda yaşayan yüz binlerce insanın tüm sorun ve taleplerini mikrofonları aracılığı ile seçilmiş ve atanmışlara ulaştırıyor.

Yıllar içerisinde medya grubu haline dönüştü

BİN 500 DÜZCELİ İSTANBUL’DAKİ TARİHİ CAMİLERİ GEZDİ BİN 500 DÜZCELİ İSTANBUL’DAKİ TARİHİ CAMİLERİ GEZDİ

Öncü Televizyonu, yıllar içerisinde bünyesine kattığı Öncü Radyo, www.oncurtv.com ve Manşet Gazetesi ile Öncü Medya Grubu haline dönüşerek, gücüne güç katarak yoluna devam etti.

Tarihi devir teslim

Düzce’yi yerel televizyonla buluşturan Kurucu Önder Tonyalı’nın büyük emeklerle bölgenin bir numarası yaptığı Öncü TV, 14 Eylül 2018 günü, tarihi devir teslimle Düzce’nin köklü ailesi Türkseven Ailesi’ne devredildi.

Öncü Medya, Türkseven Şirketler Grubu çatısı altında Camikebir Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Sokak üzerindeki merkez binasında, yenilenen altyapısı, son teknoloji cihaz ve donanımlarla Düzce halkına hizmet veriyor.

Bizi bu günlere taşıyan izleyicilerimize teşekkürler…

Düzce’nin menfaatleri doğrultusunda ilkeli yayın anlayışından ödün vermeyen Öncü Medya Grubu, halktan aldığı güç ve güvenle 30'uncu yıla girmenin mutluluğunu yaşarken, siz saygıdeğer izleyicilerimize bizi bu günlere taşıdığınız için teşekkürü bir borç biliyoruz.