2023 genel seçimleri yaklaşırken, seçim gezileri kapsamında Millet İttifakı Düzce CHP 1. sıra milletvekili adayı Talih Özcan, Düzce’de faaliyet gösteren dernekleri ziyaret ediyor. Özcan, hazırlanan programa göre Ağrılılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Erzurumlular Derneğini ziyaret bulundu.

WhatsApp Image 2023-04-23 at 16.16.18

Bugün yaşanan sıkıntıların kaynağının bugünkü iktidar olduğunu belirten Talih Özcan ziyaretlerde şu görüşlere yer verdi:

 “AKP’nin bu saatten sonra sunacağı hiçbir şey kalmamıştır. Halkın alım gücünün düşmesini milliyetçi duygularla, dini söylemlerle ve silah teknolojisi ile gölgelemeye çalışan AKP’nin yapacağı tek şey, daha fazla fakirliktir. Sürdürülebilir yoksulluk ile kitleleri elinde tutmak isteyecektir. Buna asla izin veremeyiz. Bakın, Ortak Politikalar Mutabakat Metnimizde taahhüt altına aldık. Enflasyonu iki yıl içinde düşük tek haneye kalıcı bir biçimde indireceğiz.”

WhatsApp Image 2023-04-23 at 16.16.19 (2)

“Beş yılın sonunda dolar cinsinden kişi başına milli geliri iki katına çıkaracağız”

“Türk Lirası’na yeniden itibar ve istikrar kazandıracağız. Ortalama büyüme hızının yüzde 5’in üzerinde gerçekleşmesini sağlayacağız. Beş yılın sonunda dolar cinsinden kişi başına milli gelirimizi en az iki katına çıkaracağız. Beş yılda en az 5 milyon ilave, nitelikli ve insan onuruna yaraşır gelir sağlayan iş imkânı oluşturacak, işsizliği tek haneye indireceğiz. 2018 sonrasında yeniden gündeme gelen aşırı yoksulluğu sıfırlayacağız.”

HABER- NALAN TAYYAR