Düzce’de 2 gündür devam eden sağanak yağışlar, dün akşam saatlerinden itibaren şiddetini arttırdı. Gece saatlerinde sel ve su taşkınları ihbarları üst üste gelirken, kent merkezi ve ilçelerde belediyeler ve İl Özel İdaresi ekipleri teyakkuz haline geçti.

ÖZLÜ: “SİZ MEMNUNSANIZ BİZ BAŞARILIYIZ DEMEKTİR” ÖZLÜ: “SİZ MEMNUNSANIZ BİZ BAŞARILIYIZ DEMEKTİR”

347556691_1497887334355556_4625096568721429927_n

Etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle Yığılca ilçesinde de büyük hasarlar meydana geldi. Yığılca – Düzce Bağlantı Karayolu’nun Aksu mevkisinde meydana gelen heyelan nedeniyle yol çift yönlü olarak ulaşıma kapandı. Yolun yeniden ulaşıma açılması için bölgeye İl Özel İdaresi ekipleri yönlendirilirken, Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, ilçedeki son durumu Öncü Haber Merkezine anlattı.

İlçede sel ve su taşkınları nedeniyle hasarların meydana geldiğini ifade eden Çam, “Yığılca şu anda çok kötü durumda, birçok noktada heyelanlar meydana geldi. Yığılca – Düzce Karayolu’nda meydana gelen heyelan nedeniyle yol çift yönlü olarak ulaşıma kapandı. Araç sürücülerini uyarıyorum, lütfen zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayın. Diğer yandan ilçedeki derelerimiz taştı, sular ilçe merkezinde köprülerin üzerinden akıyor. Belediye ekiplerimiz, İl Özel İdaresi ekipleri ile koordineli şekilde çalışıyor. Önceliğimiz heyelan nedeniyle kapanan Yığılca yolunu trafiğe açmak” dedi.  

HABER: Savaş ARI