2022 yılında Düzce’deki çalışmalarına hız veren Cumhuriyet Halk Partisi, ilk olarak 11 Ocak’ta 27’si milletvekili 41 kişilik heyetle Düzce’ye çıkarma yaptı. Merkez’de ve 7 ilçede sahaya inen CHP’liler vatandaş ve esnaflarla bir araya gelerek kentin sorunlarına dair hazırladıkları raporu CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sundu.

Videolu atışma çok konuşuldu

O rapor ışığında 18 Ocak’ta partisinin TBMM’deki grup toplantısında Düzce’yi anlatan Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları uzun süre Düzce gündemindeki sıcaklığını korurken Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün, Kılıçdaroğlu’na cevap vermek için başlattığı ve CHP’nin il teşkilatından gelen yanıtlarla oluşan video atışmasıyla hafızalara kazındı.

Hazırlıklar haftalar öncesinden başladı

Ardından Düzce’de program düzenleme kararı alan Kılıçdaroğlu için hazırlıklar haftalar öncesinden başladı. CHP Genel Merkezi’nden gelen heyet günlerce kentin dört bir yanında esnaf, STK temsilcileri ve vatandaşlarla görüşmeler gerçekleştirerek Düzce programında üzerinde durulması gereken konuları belirleyip CHP Lideri’ne sundu.

Teşkilat sahaya inip vatandaşları davet etti

18 Mart’taki ‘Geliyor gelmekte olan’ sloganıyla gerçekleştirilecek olan Düzce programı öncesinde aralarında CHP Milletvekilleri Ahmet Kaya, Kadim Durmaz ve Özcan Purçu’nun da bulunduğu genel merkezden gelen heyet Düzce sokaklarına inerek vatandaşları Kılıçdaroğlu’nun programına davet etti.

İstanbul Caddesi’nde esnaf ziyaretleri yapacak

Öte yandan CHP Lideri’nin Düzce programı da netleşti. Buna göre Kılıçdaroğlu, 18 Mart sabahı saat 9.30’da partililerce Gölyaka gişelerinde karşılanacak. Kent merkezine gelecek olan Kılıçdaroğlu son dönemdeki akaryakıt zamlarından bunalan şoför esnafı başta olmak üzere çeşitli temaslarda bulunacak. Saat 13.45’te partililerle sahaya inecek olan Kılıçdaroğlu, İstanbul Caddesi’nde esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek sorun ve taleplerini dinleyecek.

Kadın ve gençlerle buluşacak

Düzce’deki programının öğleden sonraki kısmını ise Düzceli kadın ve gençlere ayıracak Düzce Belediyesi Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde saat 15’te kadın buluşması, saat 16.30’da da gençlik buluşması yapılacak. Burada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kadın ve gençlere yönelik projelerini anlatarak gelen soruları yanıtlayacak.

En son 2021 ocak ayında Düzce’ye gelmişti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu en son 20 Ocak 2021’de geldiği Düzce’de D-100 kara yolu Küçük Melen mevkisindeki bir otelde, emekli din görevlileri ile düzenlenen basına kapalı toplantıya katılmıştı.

HABER: Mehmet GÜNESEN