31 Mart Yerel Seçimlerine hızla girilen şu günlerde, Düzce’de siyaset meydanı iyiden iyiye kızışıyor. Bir tarafta mevcut başkanların 5 yıllık bilançolarının hesabı tutulurken, bir tarafta başkan adaylarının vaatleri konuşuluyor. Öncü Haber Ekibi, seçim atmosferinin nabzını tutmak için, son kararın sahibi vatandaşlara mikrofon uzattı. Sahaya inen Haber Ekibimiz, Çilimli halkına Muhsin Yavuz’u sordu. Çilimlililer, Muhsin Yavuz’dan son derece memnun olduklarını ifade ederken, Kentsel Dönüşüm, Çilimli Belediyespor’a verdiği destek, Siyah Pirinç ve İlçeye kazandırdığı sayısız eserleri öne sürerek: “Muhsin Yavuz olmazsa olmaz” dedi.

Bir tarafta yaklaşık 5 yıllık performansları masaya yatırılacak mevcut başkanlar, diğer tarafta hem mevcut başkanlarla yarışacak hem de kendini halka ispatlamaya çalışacak başkan adaylarıyla, Cumhuriyetin 2. Yüzyılında gerçekleşecek yerel seçim heyecanı, siyaset dünyasının birinci gündem maddesini oluşturmaya devam ediyor.

IMG_3003

31 Mart 2024’te düzenlenecek yerel seçimler için, Düzce Siyaseti farklı formüller geliştirerek mutlak kazancı elde etmeye çalışıyor.

IMG_2996

Seçimin nabzını tutmak ve yapılan çalışmaları gözlemlemek üzere Öncü Haber Ekibi sahaya inerek vatandaşlara mikrofon uzattı.

Bu çerçevede Çilimli İlçesine giden Öncü Haber, Çilimli halkına Belediye Başkanı Muhsin Yavuz’u sordu.

IMG_2995

Başkan Yavuz’dan son derece memnun olduğunu ifade eden Çilimli halkı, kendisini yeniden başkan olarak görmek istediklerini ifade ederek şunları söyledi:

“Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Mesut Tuncer: Muhsin başkanı özellikle yarım kalan projelerini tamamlamasını isteriz. Muhsin başkana başarılarının devamını diliyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe başkanı Aydın Özdemir: Çalışmaları güzel beğeniyoruz.

Erol Sümer: Muhsin Yavuz çok güzel çalışıyor bir dönem daha belediye başkanı olmasını ben dahil bütün Çilimli halkı istemekte. Arkasındayız her zaman

Ahmet Çekiç: Muhsin Yavuz güzel çalışıyor.

Hakan Çekiç: Çalışmalar iyi gidiyor bir sorun yok

Orhan Öztürk: Çalışmalar güzel memnunuz. Kentsel yapı çok güzel gidiyor. Bir kez daha olması lazım görmek çok isteriz

Hüseyin Akbal: Uzun zamandır görevde kendisinin çalışmalarını da çok beğeniyorum. Halkın arasından birisi çalışmalarını çok beğeniyorum. Kendisini bir kez daha görmek isteriz tamamlanması gereken çalışmalar var.

İYİ Parti İlçe başkanı Melih Çekiç: Bir dönem daha belediye başkanlığı yapmasını isterim.

Vatandaş: Çalışmalarını çok beğeniyoruz. Çilimlisporu çok destekliyor bu benim çok hoşuma gidiyor. Muhsin Yavuzdan daha iyisi gelmez.

Bilgehan Öney: Bize zararı yok faydası var. Bir dönem daha görmek isteriz.

Metin Kırımlı: Çalışmaları Düzce de görüyor burada da görüyoruz. Ben kendisini destekliyorum. Dere geçerken at değiştirilmez şu an Çilimli’den dere geçiyor.

Selim Orhan: Birçok projesi var, 1-2 sene sonra Çilimli’yi tanıyamayız. Bir dönem daha şart.

Cavit Karadağ: Çilimli kazansın diyorsanız bir dönem daha görmek isteriz

Recep Çekiç: Belediye başkanımızdan memnunuz, yapılanlar belli bir kere daha görmek isteriz.

Eyüp Kahraman: Projelerin devamı için bir kez daha görmek isteriz.

Vatandaş: Çalışana oy veririm oyum Muhsin başkana!”

HABER - AHMET ÇELİK