Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, temel gıda ürünlerde yüksek fiyat artışlarına dikkat çekti. Vatandaşın enflasyon altında ezildiğini vurgulayan Başkan Cemşit, “Ülkemizde ne yazık ki bebek bezi, bebek mamalarına alarm takıldığını görmüştük. Şimdi de çocuklarımız için zorunlu temel gıda maddesi olan süte alarm takılmaya başlandı. Yoksul ailelerin çocukları yatağa aç giriyor” ifadelerine yer verdi.

TEŞVİK YERİNE CEZAİ YÖNTEMLER TERCİH EDİLİYOR

Anne ve babaların, çocukları için süt alamadığını öne süren Cemşit, “Türkiye’de tarım ve hayvancılık büyük sıkıntı yaşıyor. İktidarın ithalatı teşvikten vazgeçip, üretimi desteklemesi gerekiyor. Hayvancılıkta yaşanan kriz nedeniyle süt inekleri kesime gönderildiği için bugün süt krizi yaşıyoruz. Enflasyonun da etkisiyle süt ve süt ürünleri fiyatları en çok artan gıda ürünlerinden oldu. Sorunları çözmesi gerekenler, teşvik yerine cezai yöntemleri tercih ediyor. Gelinen son noktada market raflarında süte alarm takılıyor” ifadelerini kullandı.

HİÇBİR ÇOCUK YATAĞA AÇ GİRMEYECEK

Çocukların sağlıklı ve dengeli beslenmelerinden devletin sorumlu olduğunu ifade eden Başkan Cemşit, “Toplumsal eşitsizlikleri ortadan kaldırmak için çocukların yaşam haklarının, sağlıklı gelişimlerinin ve iyi beslenmelerinin garanti altına alınması gerekiyor. Tarım ve hayvancılıkta iç üretimi artırıp, ithalatı azaltacağız. Üretimde akılcı planlanma ile kısa sürede ülkemizi dışarıya mal satan bir ülke haline getireceğiz. Yoksullukla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Hiçbir çocuğumuz yatağa aç girmeyecek” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

Editör: Savaş Arı