AK Parti’den Gümüşova Belediye Başkan Adayı gösterilen Kenan Sübekçi, 5 yıldır yürüttüğü Gümüşova Belediye Meclis Üyeliği tecrübesi ve memleketine hizmet sevdasıyla Gümüşova’yı kalkındırmayı hedefliyor. Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu ‘Güne Merhaba’ programına konuk olan Sübekçi, halkın teveccühü ile başkan seçilmesi halinde Gümüşova’yı daha yaşanabilir bir kent haline getirmeye söz veriyor.

Whatsapp Görsel 2024 02 28 Saat 14.37.57 1917F905

“Bizim hedefimiz fakülte”

Programda başkan seçilmesi durumunda hayata geçireceği projelerden bahseden Sübekçi “Gümüşova çok güzel bir ilçe. Gümüşova’nın 2 tane gelişim planı var. Bunlardan biri organize sanayi, birisi de üniversite. Organizede 4 bin 500 arkadaşımız istihdam ediliyor. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde bu sayının 10 bini bulması planlanıyor. Üniversite prosedürümüz var. Hazırlanmış durumdayız, hedefimiz fakülte. Yeni bir üniversite yapacağız.” diye konuştu.  

Whatsapp Görsel 2024 02 28 Saat 14.38.00 Fcd2B71F

“İlçemize gençlik merkezi kazandıracağız”

İlçenin eksikleri arasında Gençlik Merkezi olduğunun altını çizen Sübekçi, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

 “Bizim Fatih Mahallemizde 11 dönümlük arazide gençlik merkezi yapacağız. Bir miktar ödeneği de gelmiş durumda. Hızlı bir şekilde yapmak istiyoruz. İlçemizin iki su kaynağı var. Bu kaynaklar önümüzdeki yıllarda ilçemize yetmeyeceğini düşünüyoruz. Bununla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Yeni su kaynakları temin etmek zorundayız. Evlere dağıttığımız şebekedeki suyu, elektrik enerjisiyle dağıtmak zorundayız. Belediyenin ciddi anlamda elektrik faturası yükü var. Güneş enerjisiyle elektrik israfını önleyebiliriz. Şeker Ahmet tepesine güneş enerjisi panelleri koyarak, buradan elde edilen gelirle vatandaşlarımıza daha ucuz su temin edebiliriz, hem de belediyeye ekonomik katkı sağlayacağını düşünüyoruz.”

“Çalışan kadınlarımız için kreş yapacağız”

Özellikle çalışan kadınlara yönelik kreş projesini hayata geçireceklerini vaat eden Sübekçi, şu ifadelere yer verdi:

“Sanayi gücümüzü, belediyenin iş birliğiyle destekleyerek Gümüşova’daki gençlerimizi yaz kurslarıyla ya da mevcut spor dallarını destekleyerek belki olimpiyat şampiyonu çıkarırız. İlçemizde çalışan kadın sayısı çok yüksek. Çalışan kadınların çocuklarını bırakabileceği bir kreş yapmak istiyoruz. Hürriyet Mahallesi’nin yürüyüş yollarıyla birlikte, hem insanların spor yapabileceği, yürüyebileceği hem de ticari anlamda canlanabileceği bir yer yapılması gerekiyor. İnsanların çok büyük beklentileri yok. Dertlerinde ulaşabilecekleri, kendisinden birisini istiyorlar. İnsanlar yanında belediye başkanını görmek istiyorlar. Ben bunu başaracağıma inanıyorum. Yeni bir vizyonla yeni bir Gümüşova planlıyoruz. 20 yıl sonra gençlerimiz daha önce çok güzel işler yapılmış denilmesini istiyoruz.”

“Cumhurbaşkanımızın belediyecilik anlayışını benimsiyorum”

Halka hizmet noktasında ilçede var gücüyle çalışacağını kaydeden AK Parti Gümüşova Belediye Başkan Adayı Kenan Sübekçi, şunları söyledi:

 “Cumhurbaşkanımızın belediyecilik vizyonunu benimsemiş durumdayım. Halka hizmet noktasında Gümüşova’da son gücüme kadar çalışacağıma inanıyorum. Onların dertlerini, sevincini paylaşan bir belediyeci olacağımı düşünüyorum. Hemşehrilerimizle birlikte bir çığ olup Ankara’dan bu hizmetleri alacağız. Biz birlikte bir değeriz. Hiç kimsenin aramıza girmeye gücü yetmeyecek. Turizm olarak çok fazla ilçe yapımız olarak, aktivite yapabileceğimiz bir alanımız yok ama organizeden dolayı bizim ilçemize gelen üst düzey yöneticiler için küçük butik bir otel yapmak istiyoruz.  Organize sanayi bölgesinde üretilen her ürünün her parçanın üzerinde üretim yeri Gümüşova yazıyor. Araştırdıklarında orada ne yapılır gibi ifadeler oluyor. Sosyal anlamda konaklama yerleri yaparak turizmi canlandırmak istiyoruz.”

“Gümüşova’nın mali durumu çok iyi durumda”

 “Gümüşova’nın mali durumu güzel bir durumda.” diyen Sübekçi, şu açıklamalarda bulundu:

GENEL SEKRETER ŞEN BAŞKANLIK ETTİ GENEL SEKRETER ŞEN BAŞKANLIK ETTİ

“Ekonomik durumda sıkı bir politika yapılmış durumda. Ekonomimizi daha da ileriye taşıyacağımızı düşünüyorum. Belediyecilik bir ticari işletme gibi yönetilirse Gümüşova’nın çok daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.  Gümüşova büyüme potansiyeli olan bir ilçe. Artan nüfusla birlikte belki de belediye zaruri bir ihtiyaç olarak, şirketleşme yoluna gidecektir.”

“İlçemizin küçük sanayi sitesine ihtiyacı var”

Gümüşova ilçesinin Küçük Sanayi Sitesine ihtiyacı olduğunun altını çizen Sübekçi, şu ifadelere yer verdi:

“Şöyle bir Gümüşova’mızın bir küçük sanayi sitesine ihtiyacı var. Bizim şehir merkezimizde sanayi esnafımız ciddi anlamda sıkıntı yaşıyor. Bununla da ilgili Gümüşova D-100 kara yoluna paralel, Cumayeri ilçesi yol ayrımında yoncanın olduğu yerde bir küçük sanayi inşa etmeyi planlıyoruz. İnşallah bu sanayiyi inşa ettiğimizde şehir merkezinde bulunan sanayi esnafımızın, çıkacağı yerlere de farklı sektörlerde farklı hizmetler veren esnaf kardeşlerimiz olacak. Gümüşova’da ticaretimiz biraz insan popülasyonundan dolayı zayıf. Gümüşova’mıza şu anda mevcutta dört köy genel olarak geliyor ve şehir merkezimizden ticari hayatına karşılamış oluyor. Gümüşova’mızın köyleri bir ahtapotun bacakları gibi, her köyümüz merkezin tam ortasında. Bizim böyle bir sıkıntımız var. Bazı köylerimiz Hendek’e bazı köylerimiz, Düzce’ye bağlı köylerimiz, Cumayeri’ne ticari hayatı ihtiyacını karşılamak için gidebiliyorlar. Bizim şehir merkezini daha düzgün bir potansiyelde yayıp,  gelecekteki insanların alışveriş yapabilecekleri, karlarını artırabilecekleri yerlere işlere yönelebilsin.” 

“İlçemiz, Safranbolu ya da Amasya gibi neden olmasın?”

Gümüşova ilçesinin imar konusuna da değinen Sübekçi  “Gümüşova’da yeni yapılmış bir imar planı var, 2035 yılına kadar geçerli bir imar. Belli bir nüfusa ulaşana kadar tam sayısını hatırlamıyorum, yanlış hatırlamıyorsam 35 bin civarındaydı bu nüfusa yetecek imar planı yapılmış durumda. Dolayısıyla, herhangi bir imar genişletilmesi düşünmüyorum. Benim şöyle bir hayalim var; bunu her seferinde dile getiriyorum. Gümüşovamız gelişmekte olan bir ilçe. Bunu şimdiden biz geliştirirsek, bundan 50 yıl sonra, 30 yıl sonra nasıl şu an biz sadece Safranbolu’yu, Amasya’yı görmek için gidiyoruz, bizim de böyle yeni caddelerimiz var. Üzerinde yapılaşma yapılmamış caddeler… Ben meclisteki arkadaşlarımla da aynı şeyi konuştum, biz bir caddeyi şöyle yapsak, burada imar üç kat ise üç kat, dört kat ise dört kat.” diye konuştu.