Düzce AK Parti kanadından dün yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri ile ilgili ilk değerlendirme geldi. İlk açıklamasını Öncü Haber Merkezine yapan AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, Düzce halkının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde 68.60 oranında oyla büyük destek verdiğinin altını çizdi.

“Seçimlerin galibi Cumhur İttifakı”

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde henüz sayılmayan oyların olduğuna dikkat çeken Şengüloğlu, “Cumhur İttifakı adayımız Recep Tayyip Erdoğan seçimlerde açık ara önde. Dün akşam gençlerimiz kutlama yaptı bu yüzden. Bu kutlamalara bile ‘Neyi kutluyorsunuz’ diyenler oldu. Biz açık ara önde olduğumuz için, gençlerimiz kutlama yaptı. Seçimler henüz bitmedi. Biz seçim döneminde Düzce’de tüm sahayı abluka altına aldık. Seçim 2. Tura kalırsa, kaldığımız yerden çalışmalara devam edeceğiz. Düzce halkı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a büyük bir teveccüh gösterdi. Bu teveccühü yeniden göstereceklerinden eminiz. Sizin de bildiğiniz gibi seçimlerde Türkiye genelinde çok değişik bir tablo ortaya çıktı. AK Parti kaybetmiş gibi bir hava ortaya çıktı. Ama seçimlerin galibi Cumhur İttifakı'dır” dedi.   

“CHP’nin 1 Milletvekili çıkartması halkın iradesi”

Düzce tarihinde ilk defa CHP’nin 1 Milletvekili çıkartması sorusuna da cevap veren Şengüloğlu, “14 Mayıs seçimlerinde halkımız demokrasinin gereği sandık başına gitti. Elbette 1 Milletvekilinin Millet İttifakına gitmesi, halkımızın iradesi. Ancak, diğer ittifaka mensup partilerin birleşerek tek bir partiye oy vermesi böyle bir sonucu ortaya çıkartmıştır” ifadelerini kullandı

HABER: Savaş ARI