Beyköy’ün tecrübeli Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Osman Kılıç, 15 yılda kasaba görüntüsünden kurtarıp adeta bir ilçe havasına büründüğü beldeye hizmet yolunda vites düşürmemekte kararlı… Konuk olduğu Öncü TV’nin ‘Güne Merhaba’ programında 3 döneme sığdırdığı büyük yatırımları anlatan Başkan Kılıç, “2014’te ne söz vermişsek yaptık. Altyapı üst yapı her şeyi 2019’a kadar tamamladık. Devletin desteğiyle yaptık. Beyköy’e girdiğinizde bir şehir kültürünü kazandırdık. Dışarıdan gelen herkes bizi takdir ediyor.” dedi. Tekrar başkan seçilmesi halinde hayata geçirmeyi planladığı projelerini de anlatan Kılıç, “15 yıldır kalıcı işler yaptığımız Beyköy’ü ilçe statüsüne geçirmeye çalışıyoruz.” diyerek iddiasını ortaya koydu.

2009 yılında MHP’den girdiği seçimleri kazanan ve ilk dönemi bitmeden AK Parti safına geçerek, beldesine hizmete devam eden, 3 dönem üst üste başkan seçilerek halka büyük güven aşıladığını gösteren Beyköy’ün deneyimli Belediye Başkanı Osman Kılıç, 4. dönem için vatandaşlardan destek bekliyor.

“Beyköy’de biz 15 yıldır kalıcı işler yaptık”

Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu ‘Güne Merhaba’ programına konuk olan Beyköy Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Osman Kılıç, Beyköy’ün ilçe olması için elinden geleni yapacağını vurguladı. Bunun için mücavir alan sınırını yeni mahallelerle genişletmek istediğini anlatan Kılıç, “Beyköy’de biz 15 yıldır kalıcı işler yaptık. Biz Beyköy’ü ilçe statüsüne geçirmeye çalışıyoruz.” dedi.

“15 yıl önce Beyköy’de ne altyapı ne içme suyu ne de kaldırım vardı”

İlk başkanlık döneminde beldede kronikleşen sorunlara neşter vurduklarını anlatan Kılıç, şu ifadeleri kullandı:

 “Özel sektörde tecrübem vardı. Buradaki bilgi birikimimi Beyköy’e yansıttık. Hedeflerimiz Beyköy’ün altyapısını oluşturmaktı. İçme suyu, kaldırımı yoktu. 15 yıl önce Beyköy hiç hoş değildi. Toparlamak için altyapı eksikliklerini tamamladık. Ben geldiğimde kanalizasyonumuz yoktu. Olmayan birkaç sokağım var. 18 uygulamasından sonra inşallah bu yaz yapacağız. 2014’te ne söz vermişsek yaptık. Altyapı üst yapı her şeyi 2019’a kadar tamamladık. Devletin desteğiyle yaptık. Beyköy’e girdiğinizde bir şehir kültürünü kazandırdık. Dışarıdan gelen herkes bizi takdir ediyor.”

Whatsapp Image 2024 03 11 At 14.21.53

“Osman Kılıç olarak 1 metrekare yerim yoktur”

Beldede belediye olarak yürüttükleri İmar Kanunu 18. Madde Uygulaması hakkında kafalardaki sorun işaretlerini gideren söylemlerde bulunan Başkan Kılııç, şunlar söyledi:

“550 dönüm arazi üzerinde tek bir kriz oldu. 2 bin 500 metrekare araziye sahip abimiz haksızlık yapıldığına inandı, bizi dava etti. Bu davayı kaybetti. Ben açık yüreklilikle söylüyorum. Eleştirenler haksızlık yapılmıştır. Osman Kılıç olarak 1 metrekare yerim yoktur. Olamaz. 15 yıl önce ve bugünkü mal varlığım incelensin, inanın eksidedir. Şu anda mevcut imara açılmış olan yerlerin sorunları çözüldü ama yeni imara açtığım alanların hepsinin altyapısı duruyor. Üst yapısı duruyor. Bir kısım yol açmalarına başladık ama akabinde devam edeceğimiz 550 dönümün tamamını bu yaz açacağız.”

‘Belediyenin kaynaklarını verimli ve etkin kullanıyoruz”

Beyköy Belediyesi’nin kaynaklarını verimli ve etkin kullandıklarının altını çizen Kılıç, şöyle devam etti:

 “Geçenlerde bir heyelan olmuştu. Biz bu malzemeleri stokladık. İnanın açacağım yolların dolgu malzemesi şu anda hazır.”

Sık sık meydana gelen heyelanlar nedeniyle Uğur Suyu’nda devam eden çalışmalardaki son durumu aktaran Beyköy Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Osman Kılıç,

” Şu anda sorun Uğur Suyu’nun debisinin yüksek olması. Düzce Belediyesi’nin içme suyu Uğur Suyu’ndan alınıyordu. Arıtmayla su aldıkları bölge 5 kilometreydi. Bunu 2,5 kilometreye düşürdüler. Şu anda 2 noktada inşaatları devam ediyor. Su boruları döşendi. İnşallah 2- 3 aya suyu depoya basmış olacaklar.” dedi.

“Durmuş bir inşaat yok, yatırım yapılacak”

“BELEDİYEYİ KURTARMADAN, AKÇAKOCA’YI KURTARAMAYIZ” “BELEDİYEYİ KURTARMADAN, AKÇAKOCA’YI KURTARAMAYIZ”

Derdin Kaplıcaları Bölgesi’nde 10 yılı aşkın süre önce çalışmalarına başlanan ancak heyelan afeti yüzünden gecikmeye takılan devre mülk yatırımı hakkında da konuşan Kılıç,

“Devre mülkler yapıldı ama 2 sene önceki büyük selde 2 blok yıkıldı. Ama iş yeri sahibi bu işi devam ettiriyor. Durmuş bir inşaat yok, yatırım yapılacak. İnşallah önümüzdeki aylarda açılması gerekiyor. Düzce ve Beyköy adına güzel bir yatırım olmuş olur.” diye konuştu.

Whatsapp Image 2024 03 11 At 14.21.51

“Geçici değil eserlerin kalıcı olması gerekiyor”

“Beyköy beldesi turizme açılan bir kapıdır.” diyen Kılıç, “Şirketler tarafından doğamıza yapılacak olan yatırımlar yapılmalıdır. Turizmle ilgili yatırımları teşvik etmeliyiz. Turizme yönelik çalışmalara başlanılıp Düzce’nin sorunlarını gidermeliyiz. Geçici değil eserlerin kalıcı olması gerekiyor. Turizmle ilgili en önemli projemiz, Uğur suyu millet parkı projemizdi selden dolayı o yatırımımızı geliştiremedik, karşı bölgesine 48 dönüm arazinin üzerine mesire alanı ve sosyal tesis yaptık. Yeni projemiz var, kaledibi mesire alanın arka tarafına 100 dönüm arazinin üzerine bungalov, karavan ve çadır kampı üzerine turistlik bir alan yapacağız. Bunun yatırımcısı da belediyemiz olmuştur. Yerin tahsisini aldıktan sonra özel idare ile görüşeceğiz.”

“Beyköy Belediyesi olarak ulaşımdaki eksiklerimizi biliyoruz”

Beyköy’e belediye olarak yakın zamanda kazandırdıkları ve yoğun ilgi gören Kaledibi mesire alanını büyüteceklerinin altını çizen Başkan Kılıç, TOKİ ve belediye hizmetlerine ilişkin de bilgilendirmelerde bulundu. Kılıç, “19 dönümlük yer daha yapıyoruz. Şu an yeterli sayıda TOKİ konutumuz var. TOKİ konusunda ihtiyaca göre konut yaptıracağız. Şu an 48 konutun yapılmasına devam ediliyor. Biz Beyköy Belediyesi olarak ulaşımdaki eksiklerimizi biliyoruz. Kısa sürede o eksiklerimizi kooperatif ile konuşarak çözeceğiz. Sabah ve Akşam saatleri arasındaki yoğunluğu büyük otobüs alarak çözeceğiz. Mahalle içlerinde küçük otobüsler kullanacağız aktarma şeklinde olacak projemizin sonucunda vatandaşlarımızın mağduriyetlerini ortadan kaldıracağız.

“Gençlik Merkezi Projesi’ni Beyköy’e kazandıracağız”

Bizim pazar yerimiz Beyköy’e yeterli bir pazar yeridir. 15 yıllık bir pazar yeri olduğundan ufak tefek bakımlar gerekiyor onları da yapacağız. Gençlik merkezi ve kapalı spor salonu için zamanında Spor Toto’dan 1.5 milyon TL ödenek aldım. 1.5 milyon TL de belediyemiz katıp iki güzel eseri beldemize kazandıracaktık. Ekonomik krizden dolayı firma inşaatı yarım bıraktı o zamanda 3 milyon TL’ye bitireceğimiz inşaatı şu anda 25 milyon TL’ye bitireceğiz. Bu Beyköy için ekonomik bir kayıptır ama biz bu binayı yaptırıyoruz. Beyköy’e futbol sahası kazandırdık.” dedi.

‘Uğur Suyu Millet Bahçesi Projesi’

Yine Uğur Suyu kenarında hayata geçirmek istediği Millet Bahçesi Projesi’nden bahseden ve bu büyük yatırım için DSİ eliyle yürütülen ıslah projesinin tamamlanmasını beklediklerini vurgulayan Başkan Kılıç, halkın teveccühü ile tekrar başkan seçilmesi halinde yeni dönemde bu gözbebeği yatırımı kısa sürede beldeye kazandırmak istediğini şu şekilde kelimelere döktü:

“Uğur Suyu projemizin devam edebilmesi için müteahhit firmanın ıslah çalışmalarını bitirmiş olması gerekiyor. 15 km alandaki bu ıslah çalışması 2 yıl içerisinde bitecek. Aynı şekilde çocuklar için de park projelerimiz devam edecek. TOKİ’nin içerisindeki parkları kaldırıp dış kısmına çocuklar için büyük bir park, mini futbol sahası ve ailelerimizin oturup sohbet edeceği bir alan projemiz var onu bu dönem yapacağız.”