14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28.Dönem Milletvekili seçimleri için partilerin çalışmaları sürerken Millet İttifakı İl Başkanları Semih Cemşit, Vildan Tokaliç, Mithat Ceylan, Tahir Çengel, Tuğba Özcan ve Merkez İlçe Başkanı Hakan Deniz bir araya geldi.

Düzce halkını Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu dinlemeye davet eden Millet İttifakı İl Başkanları ve Merkez İlçe Başkanı şöyle konuştu:

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘Cumhurbaşkanımız’ diye bahsederek şöyle konuştu:

Millet İttifakı olarak seçimlere hazırız, çalışmalarımız her alanda devam ediyor ve hep birlikte hareket ediyoruz.  13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yoğun seçim temposu içerisinde Düzce'ye verdiği önemi, Düzceli hemşerilerimizle konuşmak için 9 Mayıs Salı Günü saat 15.00'da Düzce'de olacak. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı yardımcılarımız Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş bizlerle birlikte olmak için Anıtpark’a gelecekler.

Gelecek Partisi Düzce İl Başkanı Vildan Tokaliç, şunları söyledi:

Çok kıymetli Düzce halkına buradan, Millet İttifakı ve altı partinin temsilcisi olarak sesleniyoruz: 9 Mayıs 2023 Salı günü saat 15.00'te 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu Düzce'de ağırlayacağız. Millet İttifakı olarak, milletvekili adaylarımıza oy vermek ve 13.Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vermek isteyen halkımızı, hemşerilerimizi mitinge  davet ediyoruz.

Deva Partisi Düzce İl Başkanı Tuğba Özcan, şu ifadelerde bulundu:

Bu seçim, bir kişi seçimi değildir, bu seçim bir sistem seçimidir. Biz 14 Mayıs'ta bir sisteme karar vereceğiz. Geleceğimiz için, çocuklarımız için, refah seviyesi yüksek olan bir Türkiye için bu seçimi yapmak zorundayız. Umarım Düzce için iyi bir seçim olur.

Saadet Partisi İl Başkanı Tahir Çengel, şunları söyledi:

9 Mayıs Salı günü, tüm Düzceli hemşerilerimiz olarak hangi siyasi parti burada miting yaparsa yapsın hepsini kucaklamış ve misafirperverliğimizi göstermişizdir. 9 Mayıs Salı günü de  Millet İttifakı'nın 13. Cumhurbaşkanı Adayı ve yardımcılarıyla beraber kucaklamak üzere burada bulunacağız.

Demokrat Partisi İl Başkanı Mithat Ceylan, şunları söyledi:

Cumhurbaşkanı'nın hepimizin Cumhurbaşkanı olmasını istiyoruz. Cumhuriyetle yaşamak isteyenlerin yani demokrasiyi ve parlamenter sistemi geri getirmek isteyenlerin, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı'na oy vermelerini önemle istirham ediyorum.

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Deniz, şunları söyledi:

Bizler Millet İttifakı olarak her gün sahadayız. Vatandaşımızın değişime olan inancını sahada görüyoruz. Biz sahada olduğumuz müddetçe seçim sonuçlarında da başarılı olacağımızı görüyoruz.