banner851

banner955

112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI

İl Genelinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle AFAD tarafından Düzceli vatandaşların cep telefonlarına acil durum uyarısı gönderildi. Bu durum Düzce’de kısa süreli paniğe neden oldu. Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Gönderilen mesaj bilgilendirme amaçlı gönderilmiştir. Vatandaşlarımızın panik yapmamalarını önemle rica ediyoruz” denildi.

Düzce 12.06.2022, 16:39 14.06.2022, 11:07
9384
112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI

Düzce’de, AFAD İl Müdürlüğü tarafından cep telefonlarına gönderilen acil durum mesajı paniğe neden oldu. Düzce il genelinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle AFAD, cep telefonlarına "Hayati Uyarı Bildirimi" uyarısı gönderdi.

Uyarı mesajında, "Ülkemizde devam eden meteorolojik şartlar nedeniyle karşılaştığınız taşkın, sel heyelan gibi acil durumlarda tek numara 112 Acil Çağrı Merkezini arayınız" ifadeleri yer aldı.

Siren sesi korkuttu

Siren sesiyle birlikte gönderilen mesaj, sosyal medyada gündem oldu. Birçok vatandaş siren sesi nedeniyle paniğe kapıldığını ifade etti.

Bunun üzerine Düzce’de çok sayıda vatandaş 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak durum hakkında bilgi almaya çalıştı. Bu nedenle zaman zaman Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi’nin telefonları kilitlendi.

Bunun üzerine açıklama yapan Düzce 112 Çağrı Merkezi İl Müdürlüğü, telefonlara gelen mesajın bilgilendirme amaçlı yapıldığını, bu nedenle vatandaşlardan 112 Acil Çağrı hattını boşuna meşgul etmemeleri istendi.

Açıklamada, “AFAD tarafından "Hayati Uyarı Bildirimi" mesajı olarak telefonlara gönderilen mesaj bilgilendirme amaçlı gönderilmiştir. Vatandaşlarımızın panik yapmamalarını,112'yi sadece acil durumda aramalarını ve 112 Acil Çağrı Merkezini gereksiz yere meşgul etmemelerini önemle rica ediyoruz” denildi.

banner844
Yorumlar (4)
Yorum 6 ay önce
112 mesaji bana 4 sefer geldi bu mesajın iletiminde ilgili şirkete fazla dan gönderdiği mesajlar için ödeme yapmayın AFAD yetkilileri kurumun parası boşuna başka yere kaymasın
Yorumcu 6 ay önce
Bunuda elinize yüzünüze bulastirdiniz aferin
Hakim 6 ay önce
Memleket işini yapamayanlarla dolu.
Kamil 6 ay önce
Sayın Afad günde 5 defa peşpeşe de gönderilmez 1 defa gönderilir iş yaptık havaları millet boş msj okumak zorunda değil 1 sms den anlar
Yeni Sayımız