banner851

banner614

VALİ ZİYARET EDİP ‘YANINIZDAYIZ’ DEDİ

Düzce Valisi Cevdet Atay, Merkez’e bağlı Çakırhacı İbrahim Köyü’nde çıkan yangın sonucu evlerini kaybeden Eski ailesine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Konu ile ilgili bürokratlarını da yanına alan Vali Atay, yangınzede aileye her türlü desteğin sağlanacağını iletti

banner619
Düzce 01.02.2021, 13:14
1427
VALİ ZİYARET EDİP ‘YANINIZDAYIZ’  DEDİ

Düzce Merkez’e bağlı Çakır Hacı İbrahim 28 Ocak tarihinde sabaha karşı çıkan yangın Eski ailesinin yaşadığı evi küle çevirdi. Görgü tanıklarının iddiasına göre de itfaiyenin haber verilmesinden ancak 28 dakika sonra gelerek vakaya geç müdahalesi bu sonucu doğurdu.

Yangın nedeniyle evleri kullanılamaz hale gelen aile sokakta kaldı. İlk olarak köy sakinlerinin yardım elini uzattığı Eski ailesine Kızılay aracılığıyla yeni eşya desteği sağlanmıştı.

Olayın ardından Düzce Valisi Cevdet Atay da köye giderek evlerini kaybeden aileye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Vali Atay’a, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü de eşlik etti.

Atay, yangının küle çevirdiği evde inceleme yaparak yetkililerden ve aileden olanı nasıl meydana geldiği ile ilgili bilgi aldı. Yangınzede aileyle bir süre sohbet eden Atay, kış günü evsiz kalan aileye gereken her türlü konuda destek olunacağını iletti.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (0)