Düzce’de siyasettin nabzı, Öncü RTV, Oxijen TV, Radyo Öncü, Radyo Kent, Radyo Öğüt ve Radyo Özgür’de ortak yayınlanan, Kitabın Ortasından programında attı.  Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu ve Oxijen TV Genel Yayın Koordinatörü Nevzat Cingirt’in ise konuk moderatör olduğu ‘Kitabın Ortasından’ programına konuk olan AK Parti 3. Sıra Milletvekili Adayı Hakan Kuşçuoğlu, seçim çalışmalarından savunma sanayiindeki atılımlara kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu.  

“Düzceliler bu seçimlerde Düzcelilik ruhunu öne çıkartmış durumda”

Seçim çalışmalarında gördüğü iznenimleri aktaran Kuşçuoğlu, “Bir iş yerinde çalışıyorsunuz ya da bir evde oturuyorsunuz veya bir kurumda memursunuz. Sizin; bütün gün mesaide, oturduğunuz apartmanda önemli olan komşularınız, arkadaşlarınız ve dostlarınızdır. Çünkü zamanınızın büyük bir kısmını bu insanlarla geçiriyorsunuz. Bunların içersinde; farklı milliyetten, farklı siyasi görüşten hatta farklı spor kulüplerinin taraftarları da olabilir. Siz hastalandığınız zaman, önce sizin yanınıza komşunuz geliyor, ekonomik bir sıkıntınız olduğu zaman, önce yanınızdaki insanlarla paylaşıyorsunuz. Ben sahada şunu gördüm; bizim Düzcelimiz bunun çok iyi farkında. Yaptığımız gezilerde de, vatandaşımızla yaptığımız sohbet ve dertleşmelerde de biz bunu gördük. Vatandaşlarımız bu seçimde, Düzcelilik ruhunu öne çıkartmış durumda. İnşallah bu durumda, şahsım ve AK Parti açısından da olumlu sonuç doğuracaktır. Çünkü buna Düzcemiz de tek dikkat eden siyasi parti AK Parti'dir. İnşallah sonuçları da hayırlı olur” dedi.

3f737548-3276-49ab-844f-14de20e4f7f1

“Düzce’de 3 Milletvekili ile alakalı her hangi bir tereddüdümüz yok”

 “Düzce’de 3 Milletvekili ile alakalı her hangi bir tereddüdümüz yok” diyen Kuşçuoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz bu dönem, çok güzel bir sinerji yakaladık, belediye başkanından teşkilatlara kadar. Teşkilatımızda bu dönem, 3 vekil adayı arasında, herhangi bir sıralama söz konusu değildir. Ben daha önceden AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevinde bulunmuştum. Bir kaç gün önce diğer vekil adayı arkadaşlarımı aradım 'hepinizden Allah razı olsun, sizler belki benden bir adım daha fazla çalışıyorsunuz.' dedim. Bunu samimi olarak da söylüyorum. Hepimiz, yapılan programlar çercevesinde çalışıyoruz. 3 vekillikle alakalı Düzce'de herhangi bir, tereddüt görmüyorum. Vatandaşımız, her şeyi çok iyi biliyor ve çok iyi görüyor. Biz kurulduğumuz 14 Ağustos 2001 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ne dedi; ‘AK Parti'nin, hamurunu halk yoğurdu.’ dedi”

“En güzel kararı halkımız verecek”

Millet İttifakı’nın Düzce’den tek çatı altında girdiğini hatırlatan Kuşçuoğlu,  “Biz halkımızla gerek siyasi gerek bölgelerinde ki hizmetler konusunda ne konuşuyorsak, ne anlatıyorsak zaten halkımızda bunun bilinci içerisinde. Bizde onların yaptıklarımız ve yapamadıklarımız yönünde her zaman için hem fikiriz. Allah kısmet ederse önümüzdeki dönemde de bu böyle devam edecektir. Genel siyasi olarakta Düzce'ye baktığımız zaman bu son zamanlarda ki ülkemiz üzerinde ki kurulu yapılar ve bunlara yapılan desteklerin hepsinin yurtdışı bazlı olduğunu bizim vatandaşımız görüyor. Sadece ve sadece vatandaşımızın söylediği bizlere; bunları bizde görüyoruz. Bunu diğer partiler, Millet İttifakı bunu nasıl görmez. Düzce yereline de baktığımız zaman ittifak partisi olarak tek çatı altında girdiler. Hatta bir vatandaşımızda şunu söyledi; yani özgürlük diyen Cumhuriyet Halk Partisi'nin ya da Millet İttifakının yaptığı özgürlükleri kısıtlamak değil midir? Bizim karşımızda tek seçenek var; Düzce’de diye. Ki sizlerde katılıyorsunuzdur umarım buna. Bunun Düzce’de de böyle olduğunu görüp de farklı bir sonuç beklemenin mümkün olduğunu ben pek düşünmüyorum. Tabii ki en güzel kararı milletimiz verecektir” diye konuştu.

ffe6570f-16d0-4206-aca8-984dd624d3c9

“15 Temmuzda farklı bir iktidar geldiği zaman millettin sırtına pranga vuracaklar”

Millet İttifakının yerli ve millilikten uzak olduğunu savunan Kuşçuoğlu, “Öncelikle genel siyaset üzerinden baktığımız zamanda neden AK Parti’ye, bize oy versinler sorusunun bir sürü cevabı var. Bakın tarihimizi bir 50-60 yıl kadar geriye alalım. 1950-1960 yılları arasında ülkemizde bir Menderes hükümeti vardı biliyorsunuz. 1960 yılında Menderes aynı yıldı herhalde partisi de kapatıldı ve iktidar değişti. İktidar değişmesinin üzerinden 1 yıl geçmeden, 1961 yılında bu ülke ilk defa IMF’nin kapısına gitti. IMF’den borç alan bir ülke haline geldik biz. 1961 yılında bu milletin sırtına vurdukları pranga 2013 yılına kadar devam etti. Bizim gençliğimiz, babalarımızın gençliği hep bu IMF haberleriyle IMF borçlarıyla gitti. Yaklaşık 50 milyar doların üzerinde bu insanları faiz batağına sürüklemesine IMF’den dolayı sebep oldu. Korkuyorum ki 15 Mayıs sabahında farklı bir iktidar geldiği zaman verdikleri taahhütlere ve örneklere baktığınız zaman, aynı şeylerden bahsediyorlar. Kendileri yerlilikten, millilikten değil de tekrar dışarıdan yok şunu la ilgili para getireceğiz, bununla ilgili para getireceğiz şeklinde. Allah korusun bu milletin sırtına yine bir pranga vuracaklar. İşte bunun için AK Parti” şeklinde konuştu.

“Savunma sanayiinde atılım yaptık”

Savunma sanayiindeki atılımlara da değinen Kuşçuoğlu, son olarak şunlara değindi:

“2013 yılında bizim IMF’ye borcumuz bittikten sonra bu milletin sırtında ki yük kalktıktan sonra ki dönemlerde bakalım. Bakın savunma sanayimizde, sağlıkta birçok konuda ülkemizde memleketimize, milletimize birçok hizmet yapmış bir parti, AK Parti. Bunların başında savunma sanayi ile ilgili birkaç örnek verecek olursak; çok eskide değil aslında bundan 10-12 yıl önce savunma sanayinde kullandığımız tankımızı, uçağımızı biliyorsunuz o dönemlerde İsrail’e, Almanya’ya modernizasyon için gönderiyorduk. Parasını da ödediğimiz halde modernizasyonu için yolladığımız hiçbir ürün geri gelmedi. Bunları hep yaşadık. Kaldı ki yakın zamandaki biliyorsunuz vatandaşlarımız hatta gençlerimizde biliyor, Amerika’nın önderliğinde bir F-35 projesi vardı. Son dönemde bizi projeden çıkarmakla kalmadılar, vermiş olduğumuz parayı da iade etmediler. Bunu da tüm halkımız bilir. Ama bütün bunların karşılığında bizler ne yaptık? Bugün ülkemizde yüzde 85 oranında yerli ve milli üretimlerimizle savunma sanayimizde, kendi uçağımızı, kendi gemimizi, kendi tankımızı, topumuzu, kendi milli piyade tüfeğimizi Elhamdülillah üretir hale geldik. Kendi mühendisiyle, kendi vatandaşının desteğiyle bunları yapar hale geldi. İşte bunun için AK Parti’ye oy vermeliyiz.”