AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’a verdiği röportajda gündemdeki öne çıkan konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“AK Parti’nin Düzce’deki gücünü bir kez daha kanıtladık”
İlk olarak dün gerçekleştirdikleri ‘Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’na ilişkin konuşan Keskin, şu ifadeleri kullandı:

“AK Parti MYK, İnsan Hakları Birim Başkanımız, Sayın Leyla Şahin Usta hanımefendi ilimize teşrif ettiler. İlçe ve belde belediye başkan adaylarımızı açıkladık. Hamdolsun Düzce’de bize ve teşkilatlarımıza gönül veren Düzceliler’e teşekkür ediyorum. Çok güçlü bir tanıtım toplantısı oldu. AK Parti’nin Düzce’deki gücünü bir kez daha kanıtladık. Sahada tüm birimlerimizle çalışarak, ilçelerde ve merkezde yeniden belediyelerin başına gelmek için elimizden geleni yapacağız. Bu konuda aday tanıtım toplantısı bir başlangıç oldu. İyi bir başlangıç oldu teşkilatlarımızın gücünü, ilçelilerimizden ve merkezden gelen Düzceliler’den Allah razı olsun. Halkımız adaylarımızı öğrendi. Bundan sonra projelerimizle, o ilçelerde neler yapacağımızı, neleri ön plana çıkartacağımızı halkımızın karşısına ivedi bir şekilde çıkartacağız.”

“Başkan Akbulut başarısız mıydı?”
İlçe ve belde ölçeğinde 8 mevcut belediye başkanı ile devam kararı alan genel merkezin sadece Gölyaka’da değişime gittiğini anımsatan Ünsal, Keskin’e“Diğer belediyeler daha mı başarılıydı?” sorusunu yöneltti. Keskin bu soruya şu yanıtı verdi:

“Bekir Başkanımız gerçekten, benim takip ettiğim kadarıyla, Gölyaka’da iyi hizmetler yaptı. Kendisine parti olarak teşekkür ediyoruz. Bir değişiklik yapılmasının nedeni, genel merkezimizin takdirindedir. Genel merkezimiz ilçelerde araştırmalarını yapıp, görüşleri alıp bir değerlendirmede bulunmuştur. Bizim için makamlar önemli değildir. Bugün görevden alınırsınız, yarın başka bir göreve getirilirsiniz. AK Parti sevdalıları, AK Parti’ye hizmet eden arkadaşlarda illa belediye başkanı olayım, il başkanı olayı veya belediyelere geleyim diye bir mantık yoktur. Bizim gerekli gördüğümüz yerde hangi arkadaşa görev verilirse o arkadaş bırakan arkadaştan daha iyi işler yapmak amacıyla yarışacaktır. Diğer arkadaşlar da yeni gelen arkadaşlara destek olacaktır. Biz Gölyaka’da daha iyi hizmetlerin nasıl planlanacağı konusunda elimizden geleni yapacağız.”

Kaynaşlı’daki istifa: Bazı arkadaşların gönül kırgınlıkları olabilir
Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar’ın tekrar aday gösterilmesinin ardından bugün yönetimiyle birlikte görevi bırakanAK Parti Kaynaşlı İlçe Başkanı Saim Özkan’ın istifası hakkında ise şu değerlendirmelerde bulundu:

“Kaynaşlı’yı basından öğrendik. Başka ilçelerde de bu değişiklik olabilir. Bizim tek amacımız uyum içinde çalışan, teşkilat ve belediyeyle halkımız karşısında bir bütünlükle çalışacak heyecanlı arkadaşlarla yolumuza devam edeceğiz. Bizim de ana kriterimiz budur. Bazı arkadaşların gönül kırgınlıkları olabilir. Arkadaşların nedenlerini kendilerinden dinleyip, parti hedef ve kriterler doğrultusunda bir sıkıntı yoksa biz arkadaşlarımıza da sahip çıkarız. Eğer sıkıntı varsa da, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın dediği gibi, ‘Bu trenden inen, bir daha bu trene binemez’. Herkes bir AK Partili olarak, halkın karşısında duruşunu iyi belirlemeli. Bununla ilgili bu hafta değerlendirmelerimizi yapacağız. Daha yönetim kurulu oluşturacağız. İşimiz çok. Allah yardımcımız olsun. Bütün ilçelerimize de bu heyecanı katacağız.”

“İstifa etmek isteyeni durdurmam”
Ünsal’ın “Saim Özkan’ın istifasını kabul etmeme yolunda bir tasarrufunuz olacak mı?” şeklindeki sorusu üzerine İl Başkanı Keskin, “Benim anlayışıma göre; bir arkadaş hangi sebeplerle olursa olsun, eğer istifayı dile getirmişse ben onu anında kabul ederim. Çeşitli kademelerde de istifasını dile getiren arkadaşım varsa ben anında kabul ederim.” şeklinde konuştu

“Değerlendirme yapılıp karar verilmiştir”
İstifa eden İlçe Başkanı Özkan’ın, “AK Parti, Kaynaşlı’daBayraktar ile seçimi kazanamaz” şeklindeki söylemlerini değerlendiren Keskin, “Biz belediye başkan adaylarımızı açıklarken, sadece bir kesimden gelen bilgilerle değil, bütün çalışmaları değerlendirip, 5 sene içerisinde nelerin yapılıp, nelerin yapılmadığını; hangi sözlerin tutulup, tutulmadığını inceleyen bir parti anlayışımız var. Dolayısıyla yola devam eden arkadaşlarımızla ilgili bir değerlendirme yapılmış ve karar verilmiştir.” dedi.

“Teker teker ilçeleri değerlendireceğiz”
Diğer ilçelerdeki yönetimlerin de mercek altına alınacağına belirtenKeskin, sürecin nasıl işleyeceğini şöyle aktardı:

“Geçen hafta görevi teslim aldık. Bütün ilçelerimizi mercek altına alacağız. Yola devam edeceğimiz ve değişikliğe gitme ihtiyacı duyacağımız arkadaşlarımız olabilir. Burada değerlendirmeler olacaktır. İhtiyaç halinde bizim bütün bunları değerlendirmemiz gerekiyor. Daha geçen hafta göreve başladık. İlçe merkez başkanlığımızla birlikte bir değişim yaşandı. İldeki bu heyecanı ilçelere de taşıyacağız. Gölyaka’da başka bir durum var. Mevcut ilçe başkanı, belediye başkan adayımız ile akraba olduğu için orada da bir değişikliğe gideceğiz. Teker teker ilçeleri değerlendirip, yapılması gerekeni yapacağız. Bununla ilgi tasarruf bizdedir. Bunu da bir bütün olarak çalışacak bir yapıya dönüştüreceğiz."

“Genel merkeze Durmuş Aslan’ın ismini verdik”
Yönetimdeki yeni yapılanma süreci hakkında da bilgiler veren Keskin, şu ifadeleri kullandı:

Düzce İl Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanımız önceki yönetimden bir arkadaşımızdı. Yönetim düşünce başka bir SKM Başkanı atadık. Bunlar ivedi olarak yapılması gereken şeyler. Çünkü seçim çalışmaları başladı. Biz de bu boşluğu doldurduk. Arkadaşlarla görüştükten sonra da diğer SKM üyelerini de atayacağız. Şimdilik sadece başkanlıkta bir değişiklik oldu. Durmuş Aslan’ın ismini verdik genel merkeze, onay bekliyoruz. Bununla ilgili bir sıkıntı yok. Yolumuza devam ediyoruz.”

“Düzce’nin tümünü kapsayacak bir liste oluşturacağız”
Yeni yönetim belirlerken hangi kriterlere dikkat ettiklerini ise şöyle sıraladı:

Genel merkezimizden tavsiye edilen kriterler var. Yönetimle ilgili bir kadın oranı, bir genç oranı var. Bunlar genel merkezimizin tüm Türkiye’de uyguladığı kriterler. Tabii her il başkanının da kendince kriterleri vardır. Bu listede benim hayal ettiğim, oluşturmaya çalıştığım listede; AK Parti, 17 yıllık bir parti. Listelerde bir ahde vefa olacaktır. Sonrasında yeni arkadaşlar katılacaktır. Yönetimin içinde birim başkanları olacak ve bunlara uygun arkadaşlar olacaktır. Düzce’nin tümünü kapsayacak, çok değişik milletler ve kültürler var. Herkesin kendisini o listede göreceği bir liste oluşturmaya çalışıyorum.”

Haber: C.ÜSTÜNERArtı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ