Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilen MHP 13. Olağan Kurultayı'nda partinin kayıtlı üst kurul delegeleri, kurulan 29 sandıkta Genel Başkanlık seçimi için oylarını kullandı. Düzce’den MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu ile birlikte 11 delege, oy kullandı.

İlçe Seçim Kurul yetkilileri oy kullanma işleminin saat 13.00'te bittiğini duyururken, oy sayım işlemine geçildi.

Oy sayımının tamamlanmasının ardından Divan Başkanı Semih Yalçın, Devlet Bahçeli'nin katılan tüm delegelerin oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildiğini duyurdu.

Kurultayın pandemi şartlarına uygun gerçekleştirildiğini belirten Yalçın, dün yapılan testler sonucu 36 kişinin testlerinin pozitif çıktığını ve salona alınmadıklarını bildirdi.

Kurultayda, Düzce Kamuoyunun yakından tanıdığı Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Abdullah Bahadır Alperen, Genel Merkez yönetim listesinde yer alırken, bu durum Düzce MHP camiasında büyük sevinç ile karşılandı.

Konu ile ilgili Öncü Haber’e açıklamalarda bulunan MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, “Partimizin 13. Olağan Genel Kurultayının partimiz, milletimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bugün Düzce’den 11 delege arkadaşımızla birlikte, Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli bey efendiyi desteklemek için buradayız” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI