AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, Düzce Belediyesi’nin çeşitli bölgelerde bulunan taşınmaz gayrimenkullerini satışa çıkartması ile ilgili açıklamalarda bulunan Yunus Özay Er’e sert ifadelerle yüklendi.

“Kendi Meclis üyeleri ile aralarında kopukluk var”

Er’in Düzce’de yapılan hizmetleri görmediğini savunan Şengüloğlu, “Kendi partisinde yaşanan istifaların ve kopuklukların üstüne örtmek için her gün yeni bir tartışma konusu açmaya çalışan İYİ Parti İl Başkanı Sayın Yunus Özay Er’in basına yansıyan açıklamalarını okuduğumda kendisinin Düzce’den yine bi haber olduğunu açıkça ortaya koyduğunu görmekteyiz. Üzücü olan ise Belediye Meclis Üyelerinin de kendisine bilgi vermediğini ve aralarında devasa bir iletişim problemi olduğunu düşünmekteyim” dedi.

“Biz gizli saklı bir şey yapmıyoruz”

Düzce Belediyesi’nin taşınmazlarının satışları ile ilanların daha önceden de yerel basında paylaşıldığının altını çizen Şengüloğlu, gizli saklı bir şeyin olmadığını kaydetti.  Muhalefet belediyelerinde de kamu taşınmazlarının ilgili mevzuatlarla satışa çıkartıldığının altını çizen Şengüloğlu, “Sayın Yunus Özay Er, Düzce Belediyesi Türkiye'de her belediye de olduğu gibi bazı gayrimenkullerini satışa çıkarmıştır doğru ancak bilmediğiniz şu ki bu gayrimenkuller yeni satışa çıkmadı daha önceden 2 kere satışa çıkan ve talep olmayınca satışı yapılmayan gayrimenkullerdir. Yani 3. kere tekrar satışa çıkarılmıştır. Kaldı ki bu satışlar el altından, gizli saklı bir şekilde yapılmıyor. Belediye'nin kendi internet sitesinde satışa çıkacağı bilgisi veriliyor, yerel basında da ilanlarda yer alıyor ve yayınlanıyor. Büyükşehirler ve bizimle aynı ölçekte olan tüm Belediyeler bu satışları zaman zaman yapmaktadırlar. Sizin de sahip olduğunuz bir kaç belediye var biraz araştırsanız aynı satışların olduğunu göreceksiniz. Geçmişte kiralık vekilleri ile grup kurduğunuz 6’lı masadaki ortağınızın Belediyelerinde de bu durum fazlasıyla vardır” ifadelerini kullandı.

“Dedi kodu ile değil bilgiyi gerçek kaynağından öğreniniz”

İYİ Partili Er’in Belediye iştiraki şirketlerle ilgili açıklamalarına da cevap veren Şengüloğlu, “Belediye şirketleri üzerinden sürekli yaptığınız algılarınızla alakalı şunları paylaşmak isterim. Şirketler Ticaret kanununa tabidir. Şirket sırrı olduğu için 3. kişilere bilgi verilemez. Şirketler her yıl Sayıştay tarafından en ince ayrıntısına kadar denetlenmektedir. Belediye her yıl denetime tabidir.Her yıl Ocak ayında meclisten partilerin dağılımına göre seçilen beş meclis üyesi bir önceki yılın hesaplarını en ince ayrıntısına kadar denetleyip Mart ayında denetim raporunu meclise sunuyor. 2019, 2020, 2021 ve 2022 yıllarında bu komisyonlarda İYİ Partili Meclis Üyelerinden birer kişi de görev yapmıştır. Velhasıl doğru bilgiyi doğru yerden öğrenmek çok zor değil. Basına konuşup algı oyunu yapana kadar İYİ Partili Meclis Üyelerinize sorsanız onlarda biraz daha alakadar olup işini ciddiyetle yaparsa daha doğru bilgi sahibi olacağınız kanaatindeyim. Bizim tüm AK Parti Belediyelerimizin kapıları her bir vatandaşımıza açık olduğu gibi sizlere de açıktır elbette. Kulaktan dolma bilgilerle ya da fısıltı ve dedikodu ile değil gerçek anlamda bilgiyi doğru kaynaktan öğrenseniz bu duruma hiç düşmeyeceksiniz” ifadelerine yer verdi.

“Algılarla prim yapmaya çalışıyor”

İYİ Partili Er’in algılar üzerinden prim yapmaya çalıştığını öne süren Şengüloğlu, açıklamasında son olarak şunlara değindi:

“Anlaşılan kendi partinizin bu tarz algı ve dezenformasyonlar üzerinden prim kasma ihtiyacı var! Ben açıkçası bu algıların size hiçbir fayda sağlamayacağını söylemek isterim. Gider ayak dediğiniz kişi şuan işinin başında Düzce'yi parsel parsel güzelleştirmek için yoğun çaba sarf etmektedir. Kimin gideceğine kimin kalacağına aziz milletimiz karar verir. En güzel örneğini Mayıs ayında yapılan genel seçimlerde gördüğünüzü düşünüyorum.  2019 yılında Düzce'mizde Sayın Dr. Faruk Özlü ile yeni bir sayfa açılmış ve birçok yeni yatırımlar yapılmıştır. Şehrimizin güzelleşmesi ve daha yaşanabilir bir kent olması adına alt yapıdan tutun, ulaşım, çevre, turizm ve tarihine kadar bir çok konuda ciddi yatırımlar yapılmıştır. Bunun yanında eğitimde tarihte görülmemiş yatırımlar tamamlanmıştır. Kısacası bizler Düzce ve Düzceliler için çalışıyor ve çalışmaya devam edeceğiz. Sayın Yunus Özay Er, bizde projeler bitmez! AK Parti Kurulduğu günden bu yana tüm Türkiye'de olduğu gibi Düzce’mizde de AK Partili Belediyelerimizle bir çok eser, hizmet ve yatırıma imza attık, atmaya da devam edeceğiz. Hiç ümidim yok ama bizimle eserde, hizmette, projede ve vizyonda yarışmanızı temenni ediyor, kısır ve kulaktan dolma bilgilerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Yoksa biz eser, hizmet, proje ve vizyonda kendimizle yarışmayı sürdüreceğiz.”

HABER: Savaş ARI

Editör: Savaş Arı