Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile Camikebir Mahallesi eski Filim Platosu'nda toplam 7 bin 400 metrekare alanda inşa edilen 23 Nisan Parkı ve Kahvaltı Evi’nin inşası tamamlandı. Belediye Başkanı Özlü, düzenlenen kahvaltı programında 23 Nisan Parkı ve sosyal alanları Düzce basınına tanıttı. Programda konuşan Özlü, “Düzce’ye çok güzel bir eser kazandırdık” dedi. Konuşmasında Düzceliler’e de seslenen Başkan Özlü, “Yaptığımız bu eserlere sahip çıkın. Çünkü bazı kişiler bu eserlere zarar veriyor” ifadelerini kullandı.

“İLÇEDE İSTİHDAMIN ARTTIRILMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIM” “İLÇEDE İSTİHDAMIN ARTTIRILMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIM”

IMG_2925

Düzce Belediyesi tarafından Camikebir Mahallesi eski Film Platosu'nun bulunduğu alanda toplam 7 bin 400 metrekare alanda inşa edilen 23 Nisan Parkı ve Kahvaltı Evi, Düzce halkının beğenisine sunuldu. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, düzenlenen kahvaltı programı ile 23 Nisan Parkı ve Kahvaltı Evi’nin tanıtımını Düzce basınına yaptı.

IMG_2933

“Asar Suyu Projesi 1. Etap çalışmaları yıl sonuna kadar tamamlanacak”

Programda konuşan Belediye Başkanı Özlü, Düzce’ye çok güzel bir eser daha bıraktıklarının altını çizdi. Asar Projesi 1. Etap çalışmalarının bu yıl sonuna kadar tamamlanacağını kaydeden Başkan Özlü, “Asar Suyu'nun kenarına çok güzel bir eser kazandırdık. Bu eserimizin mimarı ise Düzce Belediye Meclis Üyesi Nurullah Yıldız, kendisi de aramızda. Burada Düzce halkına güzel hizmetler sunacağız. Burada yemek olmayacak, sadece sini kahvaltı verilecek günün her saatinde. Düzce’nin içinden geçen Asar Suyu kenarında, insanlar, günün her saatinde burada kahvaltılarını yapabilecekler. Biliyorsunuz burası önceden film platosuydu. Burasını dönüştürerek Düzce halkı için çok güzel bir yer haline getirdik. Düzce’de işler biraz yavaş yürüyor, yani müteahhitler yavaş çalışıyor. Bana verdikleri süreyi bir türlü tutturamıyorlar. Bu nedenle işler yavaş yürüyor. Asar Suyu Projesi’nin ilk etabını İnşallah bu yılın sonuna kadar tamamlayacağız. Köprülerimizi aldık, İnşallah kısa bir süre sonra köprülerimizin ayaklarını yerleştirerek, köprülerimizi tamamlayacağız. Proje tamamlandığında Düzce halkına çok güzel bir eser daha kazandırmış olacağız” şeklinde konuştu.

IMG_2936

“Düzceliler bu güzel işleri sahiplensin”

Düzceliler’e kazandırılan hizmetlere sahip çıkmaları çağrısında bulunan Başkan Özlü, “Park yapıyoruz. Yaramaz çocuklar kırıyor, döküyor. Konuralp’te bunu yaşadık. Siz buna reaksiyon verirseniz insanlar çekinir. Ama siz sesiz kalırsanız o parkı yakar, kırar. Cesaret bulurlar. Eskiden yurt dışına çok giderdim. Gittiğimde en büyük sıkıntı araba kullanırken şerit üzerinden gitmektir. Diğer araçlar sizi uyarırlar. Düzce’de biri parkı kırıp döküyorsa, kirletiyorsa bunu hep beraber uyaralım. Yazık oluyor. Mesela millet bahçesini ilk açtığımız günlerde tuvaletler tıkanmıştı. Kot pantolon atılmış, kapılar kırılmıştı. Buna reaksiyon gösterirsek, yaptığımız işler kalıcı olur. Benim sizden ricam bu işlerin sahiplenilmesi noktasında bizlere yardımcı olun. Düzceliler güzel işleri sahiplensinler. Yanlış bir şey yaparsak yazın, biz de yanlışımızdan dönelim.  Millet bahçesindeki, şu anda gençlik ve spor müdürlüğünün binalarını yıktık. İhaleyi alanlar dikkatli şekilde yıkıyorlar. Çünkü içindeki malzemeleri değerlendirmek istiyor. Kırıp, dökmeden sökerek alıyor” ifadelerini kullandı.

IMG_2985

HABER: Savaş ARI