14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci dönem Milletvekilliği seçimlerinde sandıklar açılmaya devam ediyor. Millet İttifakı 1’inci sıra Milletvekili Adayı Talih Özcan şu ana kadar açılan sandıklardan milletvekili olmak için yeterli oyu aldı. Düzce’de CHP’li ilk vekil olacak olan Özcan, Öncü TV’de yayınlanan Seçim Özel Programı’na canlı bağlanarak Düzceli vatandaşlara teşekkür etti.

Tahmin ettiğimiz oyu aldık diyen Özcan, “Şu anda biz 55 bin civarındayız. Tahmin ettiğimiz gibi oldu. Buradan 1 milletvekili çıkartırız diye düşünüyorduk bu gerçekleşti. Bu halkın teveccühüdür. Biz halkımıza teşekkür ediyoruz. Düzce halkı çok duyarlıdır, bu işin bilincindedir. Çünkü sosyal demokrat bir vekile Düzce’nin ihtiyacı vardı.  Dönüşüm diyorsak dönüşüm bizimle başlayacak diyorum. Düzce halkına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Verdiği sözlerin arkasında olduğunu belirten Özcan,  “Ben söz verdiğim gibi halkın içinde olacağım. Ankara’da temsil anlamında Düzce’nin sorunlarını dillendireceğiz. Ben halkın yanında olacağım, verdiğim sözleri tutacağım. Bütün samimiyetimizi ortaya koyacağız. Farklı bir milletvekili olacağıma söz veriyorum. Sorunları he beraber çözeceğiz ve dillendireceğiz” ifadelerini kullandı.

“DÜZCE HALKI BİZİM ÇALIŞMALARIMIZI GÖRECEK VE KARARINI VERECEK”

2024 yılında gerçekleşeceği düşünülen yerel seçimlere de parti olarak talip olduklarını söyleyen Özcan, “Yerel yönetimlere tabi ki talip olacağız. Ne gerekiyorsa halkımızla bütünleşerek bizde belediyeyi almak istiyoruz. Önümüzde zaman var, çalışmalar yapacağız. Düzce halkı bizim çalışmalarımızı görecek ve kararını verecek. Biz halka yakın olduk, onları dinledik. Çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

“BU BİR EKİP İŞİYDİ VE EKİBİMİZ İYİ ÇALIŞTI”

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Semih Cemşit telefon bağlantısı ile katıldığı yayında seçim verilerini değerlendirdi. Aldıkları oylarda ekip çalışmasının büyük payı olduğunu söyleyen Cemşit, “İlk defa Düzce’de Cumhuriyet Halk Partisi 1 vekil çıkardı ve o da bize nasip oldu. Bunun arkası gelecek emin olun. Daha güzel işler yapacağız Düzce’de. Herkese çok teşekkür ediyorum. Önümüzde yerel seçimler var arkası tabi ki gelecek. Arkadaşlarımız çok sistemli çalıştılar, ekip halinde çalıştılar. Örgütümüz komple kenetlendi ve çalıştı. Bunun dışında da genel başkanımızın Düzce’ye gelişleri, vatandaşların bizlere ilgileri, bu bir ekip işiydi ve ekibimiz iyi çalıştı” dedi.

“CUMHURBAŞKANLIĞI’NDA DA İLK TURDA BİTECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2’inci tura kalmadan biteceğini söyleyen Cemşit,   “Cumhurbaşkanlığı’nda yüzde 53’le sonuçlanacağını düşünüyorum. İyi gidiyoruz. Bazı veriler bizi aldatmasın, yanıltmasın. Cumhurbaşkanlığı’nda da ilk turda biteceğini düşünüyorum. Farklı bir kulvardan birilerinin olması da çok önemliydi. Kontrol mekanizmasını daha iyi çalıştıracağız. Düzce’de yapılmamış birçok işi başaracağız inşallah. Düzce’nin Ümit’i gitti, Düzce’nin Talih’i geldi. İnşallah Talih abi Düzce’nin Talih’i olacak. Düzce için güzel şeyler yapacağına inanıyorum. Bizde onun sürekli yanında olacağız ve Düzce’de hep beraber koşturacağız. Düzce’de iyi şeyler yapacağız inşallah” şeklinde konuştu. HABER- ECE MUTLU