İki döneme yakın Düzce Belediye Başkanlığı koltuğunda oturmasının verdiği tecrübe ile Düzce’yi geliştirmek ve kalkındırmak için yeniden göreve talip olan ve İYİ Parti Adayı olarak sahada vatandaştan destek isteyen Mehmet Keleş, Düzce’nin planlı gelişmesi için çok emek verdiğini ancak kendi döneminden sonra yeni yerleşim bölgelerine tek bir çivi dahi çakılmadığını söyledi. Rakibi Düzce Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün belediyeyi yönetemediğini savunan Keleş, “Başkan Faruk bey de maalesef kendini Tayyip Erdoğan sanıyor. İnsanları aşağılıyor. Faruk’a kızıp Davut’a oy vermeyin. Belediyecilik şarkı söylemeye benzemez. Emaneti ehline verin.” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 20 Saat 13.31.31 Bbdf3178

Düzce eski Belediye Başkanı ve İYİ Parti Adayı Mehmet Keleş parti teşkilatı ve meclis üyesi adaylarıyla birlikte saha çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Esnaf ziyaretleri ile birlikte mahalle buluşmalarına da ara vermeden devam eden Keleş, Otluoğlu Mahallesi sakinleriyle iftar sofrasında buluştu.

Whatsapp Görsel 2024 03 20 Saat 13.31.30 4E850Ff1

Otluoğlu sakinlerinin sorun ve taleplerini dinledi

İYİ Parti İl Teşkilatı’nın organize ettiği iftar programına katılan Başkan Adayı Mehmet Keleş, mahalle statüsüne yeni kavuşan Otluoğlu Mahallesi’nde vatandaşların sorunlarını ve beklentilerini dinledi.

“Benden sonra tek bir çivi dahi çakılmadığını üzülerek görüyorum”

İftar programı sonrasında yaptığı kısa teşekkür konuşmasında Keleş, “Biliyorum ki mahalle olarak bir an evvel belediye hizmetlerinden faydalanmayı ümit ediyorsunuz. Bu şehrin büyümesine birlikte şahit olduk. Önceki başkanlıklarımda Düzce’nin planlı ve düzgün gelişmesi için çok emek verdim. Düzce kısa zamanda tam 16 kat büyüdü. Benden sonra tek bir çivi dahi çakılmadığını üzülerek görüyorum. Geçmiş belediyecilik tecrübem ve alacağım hızlı kararlarla buraya en kısa sürede doğalgazı getirecek başkan benim. Sizleri doğalgaza benim kadar hızlı kimse kavuşturamaz. Buradan bunun sözünü veriyorum. Göreve geldiğimizde Düzce’de doğalgaza kavuşmayan bir sokak bile kalmayacak” dedi.

Mahalleli: Sürekli haksızlıklara uğradınız

İftar davetine katılan bir mahalleli “Mehmet başkanım, biz sizi tanıyoruz. Geçmişte yaptığınız işleri de biliyoruz. Yaptığınız onca hizmete rağmen rantiyecilerin tekerine çomak soktuğunuz için, kimseye ballı börekli ihaleler sunmadığınız için sürekli haksızlıklara uğradınız. Buna rağmen hizmet etmek için yola çıktınız, yolunuz açık olsun.” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Görsel 2024 03 20 Saat 13.31.31 Ddd548B9

“Başkan Faruk bey insanları aşağılıyor”

İftar programı sonrasında Otluoğlu Camii’nde teravih namazını kılan Keleş, Otluoğlu Mahalle Konağı ve Ağa Mahallesi kahvehanelerinde gece geç saatlere kadar vatandaşlarla sohbet etti, sorunlarını dinledi ve çözüm önerilerini paylaştı.

“ADAY GÖSTERİLMEYİNCE AK PARTİ’NİN ADAYINI DESTEKLEDİ” “ADAY GÖSTERİLMEYİNCE AK PARTİ’NİN ADAYINI DESTEKLEDİ”

Kahvehane sohbetlerinde, Düzceliler’in iktidara kızgın ve kırgın olduğunu gördüğünü söyleyen Başkan Adayı Keleş, mevcut Başkan Faruk Özlü’den de memnun olmadıklarını söyleyen vatandaşlara “Haklısınız. Çok zor günler yaşıyoruz. Ekonomi hepimizin belini büktü. Herkes bir kuyrukta, ya ekmek kuyruğunda ya kıyma kuyruğunda. Halkın dayanacak gücü kalmadı. İktidar sesimizi duymuyor. Başkan Faruk bey de maalesef kendini Tayyip Erdoğan sanıyor. İnsanları aşağılıyor. Belediyeyi yönetemiyor. Büyük otobüsle ulaşım olmaz diyordu şimdi büyük otobüsleri almış Anıtpark’ta sergiliyor. Aldın kullansana. Atatürk’e mi gösteriyor otobüsleri anlamadım. Düzelteceğiz. Hiç merak etmeyin. Yeter ki isteyin. Yeter ki pireye kızıp yorgan yakmayın. Faruk’a kızıp Davut’a oy vermeyin. Belediyecilik şarkı söylemeye benzemez. Emaneti ehline verin.” diyen Başkan Keleş, Düzcelilerin taleplerini tek tek dinledi ve not aldı.