İYİ Parti bugün Düzce İl Başkanlığı için sandık başına gidiyor. 18 Temmuz Kapalı Spor Salonunda düzenlenen ve tek liste ile gidilen kongrede, mevcut İl Başkanı Yunus Özay Er yeniden aday oldu. Kongreye İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat,  İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, CHP İl Başkanı Semih Cemşit, DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz, Gelecek Partisi İl Başkanı Vildan Tokaliç, Demokrat Parti İl Başkanı Mithat Ceylan,  Düzce Barosu Başkanı Taner Çakır, İYİ Parti İlçe Başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

IMG_2457

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede, divan kurulu heyeti belirlendi. Bunun ardından ise faaliyet, denetim ve mali raporlar okundu.

IMG_2484

Kongrede konuşma yapan İl Başkanı Yunus Özay Er,  “İl başkanlığı yaptığım 5 yıla yakın süre içerisinde büyük bir onur ve gururla taşıdığım bu mukaddes görevi sürdürme adına,  yeniden aday oldum.  5 yıl çok uzun bir süre. Tıpkı çocuğumuzu büyütür gibi partimizi bugünlere getirdik. Partimizin tüm kademelerini değerlendirdiğimizde Düzce’nin en hızlı büyüyen partisi olduk. Partimize aidiyet duygumuz üzere bir bütün olarak hareket ediyoruz. Şahsım üzerinden hiçbir çıkar hesabı yapmayıp teşkilatımızı bir adım daha öne taşıyabilmek ve çocuklarımıza yaşanabilir bir ülke ve gelecek bırakabilmek adına çalışacağız. Doğru bir planlama ve çok çalışarak Düzce siyasetinde yakaladığımız başarıyı bir adım ötesine taşıyabilmeye çok kararlıyım.” diye konuştu.

IMG_2500

Er’in konuşmasının ardından, delegeler oy kullanma işlemi için sandık başına gitti. Yapılan oylama sonucunda er yeniden il başkanı seçildi. 

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kongrenin yapıldığı salon içinde ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

HABER: Savaş ARI