Bu yılın Şubat Ayında Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce Atatürk Devlet hastanesinin karşısında bulunan fidanlık arazisinin, Tarım Orman İl Müdürlüğünden devir alınarak o alana Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılacağını duyurmuştu.

a9e902d6-2553-4f9c-98c8-169a7ea3c944

“ÜLKEMİZİN VE DÜZCE’NİN EN BÜYÜK SORUNU HALİNE GELDİ” “ÜLKEMİZİN VE DÜZCE’NİN EN BÜYÜK SORUNU HALİNE GELDİ”

Şubat ayında yapılan duyurunun ardından Mart ayında devir işleminin tamamlandığı duyurusu yapılmıştı.

Mart ayında devir işleminin tamamlanmasına rağmen aylardır araziye sağlık adına hiçbir şey yapılmadığını dile getiren İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, yayımladığı yazılı açıklamada, hastanenin akıbetini sorarak Başkan Özlü’ye sert sözlerle yüklendi.

Er, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“2023 yılının başında Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü, Orman Bakanlığına bağlı arsanın devir işlemlerinin son aşamaya geldiğini belirtmiş ve buraya sağlık bilimleri üniversitesine bağlı eğitim ve araştırma hastanesi yapılacağını söylemişti. Bahsi geçen eğitim ve araştırma hastanesinin temelinin en kısa zamanda atılacağını ifade etmiş ve bunu alışıldığı üzere Düzcelilerle bir “müjde” olarak paylaşmıştı.

Şimdi Düzce kamuoyu adına soruyoruz;

1- Bahsi geçen alanın devri yapılmış mıdır? İlgili alan imarda hala orman alanı olarak mı, yoksa sağlık alanı olarak mı görünmektedir? Mart ayında devri Orman Bakanlığından alındı ifadesi ne derece gerçeği yansıtmaktadır?

2-  Sayın Özlü’nün ifade ettiği üzere 2023 Şubat ayında devir işlemleri son aşamasına gelmiş bir alana neden hala çalışma yapılmamıştır?

3- Bu ardı arkası kesilmeyen ve kamuoyunda beklentiler yaratan “müjdeleriniz” ne zaman son bulacak veya verdiğiniz herhangi bir müjdenin zamanında gerçekleştiğini Düzceliler ne zaman görecektir?”

64e1999d-0167-45cf-9a8a-367a1b5484ca

Haber - Ahmet Çelik