AK Parti, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerine 1 gün kala Düzce’de gövde gösterisi yaptı. Binlerce kişinin katıldığı Kortej yürüyüşü Anıtpark Meydanında son bulurken, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Adayı Ayşe Keşir, cep telefonundan görüntülü olarak aradığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a coşkulu kalabalığı gösterdi. Erdoğan ise, gördüğü manzara karşısında, “İnşallah Düzce’den tulum çıkartacağız” diyerek, seçimlerin ardından Düzce’de teşekkür mitingi düzenleyeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel seçimlerine saatler kala, AK Parti Düzce teşkilatları tarafından yürüyüş korteji düzenlendi. Eski Ticaret Lisesi’nin önünden başlayan kortej yürüyüşüne AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti Milletvekili Adayları Ayşe Keşir, Ercan Öztürk, Hakan Kuşçuoğlu, İlçe Belediye Başkanları, parti teşkilatları ve binlerce kişi katıldı.

DSC_0239-1

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri yoğun güvenlik önlemleri alırken, mehter takımı eşliğinde yapılan kortej yürüyüşü Anıt Park Meydanında son buldu.

Binlerce kişi mitinge katıldı…

Kortej yürüyüşünün ardından Anıt Park Meydanında binlerce kişinin katıldığı miting düzenlendi. Mehter takımının konseri ile başlayan miting, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Öte yandan resmi olmayan kayıtlara göre, mitinge 3 bin 700 kişi katıldı.

AKP 2

Mitingde, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonu ile görüntülü aradı. Telefonda coşkulu kalabalığı Erdoğan’a gösteren Keşir, kendisine Düzce’den 3 Milletvekili çıkartacaklarının sözünü verdi.

DSC_0260-1

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise gördüğü coşkulu kalabalık karşısında memnun olduğunu dile getirerek, “İnşallah Düzce’den tulum çıkartacağız" diye konuştu. 

Seçimlerin ardından Düzce’de teşekkür mitingi düzenleyeceğini ifade eden Erdoğan, “Tüm Düzce halkına selam ve muhabbetlerimi iletiyorum” dedi.

DSC_0299

Mitingde konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, “Değerli Düzceliler, bugün sizlerle birlikte Türkiye yüzyılının ayak seslerini daha sert ve daha gür bir şekilde Düzce’den tüm Türkiye’ye gösterdiniz. Ve Ak Parti’nin iktidarda yeniden şekillenmesinde gösterdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Bugün yaklaşık 2 aydır süre gelen seçim çalışmalarımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Düzce’nin bağrından kopmuş olan değerli adaylarımızdan, belediye başkanlarımızdan teşkilatımızın tüm birimleriyle karşınızdayız. Türkiye yüzyılına giden yolda bizleri asla yalnız bırakmayan tek ses tek nefes halinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkan sizlerle el ele kol kola 14 Mayıs seçimlerinde alnımızın akıyla çıkacağız İnşallah” diye konuştu.

Kuşçuoğlu: “Artık borç alan değil, borç veren bir ülkeyiz”

DSC_0300

Türkiye’nin artık borç alan değil, borç veren bir ülke haline geldiğini söyleyen AK Parti 3. Sıra Milletvekili Adayı Hakan Kuşçuoğlu, “Sizlerin huzuruna çıkmaktan, sizlere seslenmekten sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Hepinize teşekkür ediyorum, sağ olun, var olun. Bakın geçtiğimiz günlerde ilk yerli ve milli aracımız Düzce2ye geldi. TOGG’u ilk gördüğümüzde aklımıza gelen devrim arabasıydı. 1960 yılında ihtilallerle bu millete pranga vuranlar, bu milletin önüne farklı işler açanlar ilk 1961’de IMF’nin kapısını çaldılar. Bakın bugün aynı vaatleri yine dinliyoruz. Parayı nereden getireceksin, nasıl yatırım yapacaksın dediğimizde bugün aynı şeyleri bizim önümüze getiriyorlar. Ama Allah nasip etti 2013’te IMF’ye olan bütün borçlarımızı ödedik. Artık borç alan değil borç verebilen bir ülke haline geldi bu millet. Bunların hepsi kimin sayesinde? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti’nin ve sizlerin sayesinde” şeklinde konuştu.

“Düzceliler boş vaatlere değil, 20 yıldır yapılan hizmetlere kıymet veriyor”

AK Parti’nin Düzce’de 3 Milletvekili çıkartacağı iddiasında bulunan AK Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı Ercan Öztürk, “Şu manzarayı görüp de duygulanmamak elde değil. Ben bir kere daha bu toprakların çocuğu olmaktan gurur duyuyorum. 20 yıldır sizlerle gönül bağı kurduk. İnşallah bu bağı kuvvetlendirerek devam edeceğiz. Bugün bütün Düzce halkı gördü ki, bütün Türkiye’ye gösterdi ki şurada da yazdığı gibi “ne patates soğan ille de Erdoğan” demiş. Düzce gösteriyor ki ne patatese ne soğana liderini ülkesini satacak. Bugün Düzceliler göster ki boş vaatlere değil 20 yıldır yapılan işlere kıymet veriyor. Bugün Düzce gösterdi ki biz bu seçimlerde 3 milletvekiliyle alnımızın akıyla çıkacağız. Sayın Cumhurbaşkanımıza da buradan en güçlü desteği göndereceğiz İnşallah” ifadelerini kullandı.

DSC_0247

“Yarın akşam öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek”

“Yarın akşam öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek” diyen AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve AK Parti 1. Sıra Düzce Milletvekili Adayı Ayşe Keşir ise, “20 yıldır milletine hizmet için yola çıkan AK Parti’nin neferleri olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşları olarak bir seçim arifesinde yine sizlerle birlikteyiz. 20 yıldır Düzce’mizi, büyütmek, güçlendirmek bu ülkeyi dünya ülkelerine çıkarmak ve büyütmek için çalışıyoruz. 20 yıl önce ondan sonra yaşadığımız her seçimde her ne vaat ettiysek büyük ölçüde yaptık. Ama yolumuza set vurmaya çalışanlar oldu. Ama hepsine tek tek cevabımızı verdik. Biz dünya beşte büyüktür diyen bütün dünyaya meydan okuyan bir liderin yol arkadaşlarıyız. Düzce bu seçimde de vatanından milletinden. Çocuklarının geleceğinden yana tercihlerini yapacaktır. Ajan operasyonlarıyla, algı oyunlarıyla oynayanlar bu seçimi kazanamayacaktır. Bu millet 20 yıldır, 30 yıldır. 100 yıldır oynanan oyunları görüyor ve biliyor. Artık söz milletin. Yarın sandığa gittiğinde söz milletin. Milletin sandığından çıkamayacaklarını düşünenler çamura yatmaya başladılar 3-5 gündür. Ama biz Düzceliler olarak, vatan millet sevdalıları olarak, Tayyip Erdoğan sevdalıları olarak sandıkta demokratik bir şekilde, huzur ve barış içinde öyle büyük bir ders vereceğiz ki derslerini alıp gidecekler. Yarın akşam Allah’ın izniyle öyle bir kazanacağız ki 86 milyon kazanacak. Yarın akşam öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI