CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Akçakoca’da gezi ve istişarelerde bulundu.

Gaytancıoğlu’na Akçakoca ziyaretinde; Millet İttifakı ilçe başkanları CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz ve İYİ Parti İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum eşlik etti. Ziraat Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Tüm Emekli Sen’e yapılan ziyaretlerde yaklaşan genel seçimler ile alakalı görüş alışverişinde bulunulurken, göreve geldiklerinde yapılacak tarım çalışmaları ile de bilgilendirme yapıldı.

"ESNAF BAKANLIĞI'NI KURACAĞIZ"

Akçakoca Esnaf ve Sanatkarlar Odası ziyareti sonrasında bazı açıklamalar yapan Gaytancıoğlu, Türkiye’deki esnafların çok zor bir dönemden geçtiğini belirtti. Gaytancıoğlu: ’’Esnaflar yüksek bağkur primlerini ödemekte güçlük çekiyorlar. Vatandaşın alım gücü ne kadar düşerse, esnaf da bu durumdan misli misli zarar görüyor. Göreve geldiğimizde esnafların ödediği bağkur primlerinde indirime gitmek için gerekli çalışmaları yapacağız. Esnafları büyük firmalara ezdirmeyecek, doğru çözüm ve öneriler için Esnaf Bakanlığı’nı kuracağız.’’ İfadelerini kullandı.

CHP Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı ve Edirne Milletvekili olan Okan Gaytancıoğlu’nun; Millet İttifakının seçimi kazanması halinde yeni kurulacak hükümette Tarım ve Orman Bakanlığı görevini getirileceği konuşuluyor.