Geleneksel Ot Festivali resitali bu yıl da düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan, Düzce Kent Konseyi Başkanı Ali Dilber ve Düzce protokolü yer aldı. Etkinliğe çeşitli kurumlardan katılım gerçekleşti. Seslerini açtıkları pankartlar ile duyurmaya çalışan kurum ve kuruluşlar, açtıkları pankartlar ile Düzce halkını duyarlı olmaya davet etti. Organizasyon kapsamında gösterişli kıyafetleri ile dikkat çeken Ot Festivali katılımcıları Düzce halkından takdir topladı. Düzceli vatandaşların coşku içerisinde izlediği, kortej yürüyüşü renkli görüntülere sahne olurken, organizasyona minik yüzlerin katılımı ve kostümleri beğeni topladı. Bu yıl mehteran takımına Osmanlı Dönemi'ne özgü atların da dahil olduğu yürüyüş, büyük küçük her kesimin ilgisini çekmeyi başardı. 112 Acil Sağlık Ekipleri'nin kortej yürüyüşü için açtıkları pankartlara ile Düzceli vatandaşlara seslendiler.

tregfg

Kortej yürüyüşü kısa bir zamanda çevresine topladığı kalabalığı, kent meydanına toplaması programa katılımı arttırdı. Kortej yürüyüşünde yer alan ve yöresel kıyafetleriyle Düzce halkına ve Kırım Türkleri'ne özgü kıyafetleri giyen halk oyunları ekibinin yerel dans gösterisi ile organizasyonun bir ayağı son buldu. Organizasyonun bir devamı Düzce’yi tarihi ile ön plana çıkaran Konuralp Antik Kenti'nde yapılacak. Düzce Kent Konseyi Başkanı Ali Dilber 7-8-9 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan etkinliğe Düzceli vatandaşları davet etti. Bu yıl düzenlenen organizasyon geniş kapsamlı olurken, konserler, halk oyunları, çeşitli stantlar ve birbirinden eğlenceli gösteriler ile davetlileri bekliyor. Düzce Ulaşım A.Ş tarafından 3 günlük festival boyunca Düzce Belediyesi önünden ve Bahçeşehir Bölgesi'nden saat 11.30 ile 15.30’da ücretsiz araç kaldırılacak.

6456

Düzce Kent Konseyi Başkanı Ali Dilber, ot festivali Kortej yürüyüşü etkinliği kapsamında şu sözleri aktardı; ‘’Düzce Otları Bereket Festivalini bu sene 7. kez düzenliyoruz, artık geleneksel hale gelmesi kesinleşti, bundan önce 6 defa düzenlenen Festival Düzce merkezde yapılmıştı, Sayın Bakan Faruk Özlü'nün tavsiyesi üzerine, Konuralp Antik Kent'e taşıdık.

trfyujhgb

Düzce Konuralp bizim bir markamız, bunu ön plana çıkarmamız gerektiğini düşünüyorum, ilk defa Konuralp’te böyle bir etkinlik meydana geliyor, etkinlik kapsamında konserlerimizde Konuralp’te yapılacak. Konuralp tiyatro alanında kazı çalışması yapıldığı için, platformu Konuralp meydanına kuruyoruz, yarın saat 10.00’dan itibaren etikliğimiz orada başlayacak, yarın akşamki etkinliğimiz de Ayşe Taş ve Çoşkun Sabah var. Cumartesi günü etkinliğimizde yerel sanatçılarımız ile devam edecek, etkinliğimiz pazar akşamı son bulacak. Sürpriz organizasyonları söylemiyoruz fakat organizasyonlarımız olacak. Kortej yürüyüşümüze Osman Gazi, Orhan Gazi, Konuralp Bey ve Akçakoca Bey'i temsilen atlarımızı da kattık her sene kortej yürüyüşüne bir şeyler katarak devam ediyoruz dedi.’’

tyuhjhngb

WhatsApp Image 2023-07-06 at 19.43.12
WhatsApp Image 2023-07-06 at 19.43.15

WhatsApp Image 2023-07-06 at 19.43.16

zxcxz