14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerine sayılı günler kala Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Düzce’ye geldi.

IMG_2680

Cuma namazıMerkez Büyük Camiinde kılan İnce, cami çıkışında gençlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

IMG_2675

Merkez Büyük Camii’nin önünden Cedidiye Meydana kadar yürüyen İnce’ye sevgi selinde bulunan gençler, kendisi ile selfie çektirmek için adeta birbirleri ile yarıştı.

IMG_2684

“Ne Cumhur, Ne Millet, Tek Yol Memleket” sloganları eşliğinde yürüyen İnce, cadde üzerinde karşılaştığı vatandaşlarla da selamlaştı.

IMG_2690

Muharrem İnce, yaptığı konuşmada, "Davutoğlu açıklamasında CHP'ye oy vermesi için 90 yaşındaki halasını bile ikna edemediğini söylüyor. Babacan tabanını ikna edemediğini belirtiyor. Sen daha halanı ikna edemiyorsan işin bitmiş demektir" dedi.

İnce, Millet İttifakı üyelerine yüklenerek, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun Kemal Kılıçdaroğlu’na oy toplayamadığını söyledi. İnce, "2 hafta sonra seçim var. Demokrasilerde seçim günü şölen, düğün, bayram günüdür. Devletin uçakları, araçları, hazinenin parası, bütün imkanlarla yarışacaksın, sonra seçimi küçümseyeceksin. Seçim egemenlik hakkının kullanılmasıdır. Milletin özgür iradesidir. Bizim bir otobüsümüz var, 2006 model. Yolda gelirken yine bozuldu. Bize hazine yardımı, belediye imkanı yok. Bir kesim hazineden besleniyor, bir kesim belediyelerden besleniyor. Biz üç yol olarak buradayız" diye konuştu. 

HABER: Savaş ARI