Sokağın nabzını yoklamaya devam eden Öncü Haber Ekibi, Düzceli gençlere siyasilerden beklentilerinin neler olduğunu ve seçim sonucu hakkındaki öngörülerini sordu.

Aldığımız yanıtlar şu şekilde:

Recep Türel: Bu zamana kadar hemen hemen AK Parti bizim beklentilerimizi karşıladı. Son 1 yıldan beri daha da ağırlık verdi. Biz memnunuz, devam etmesini istiyoruz. Büyük bir farkla tekrar alır bence. Mesela yüzde 55, yüzde 35 civarında alır diye geçiyor içimden. İnşallah da alır.

recep türel

“BİZ RESİCİYİZ BAŞKASINI DA BİLMEYİZ”

Kadir Toprak: Siyasilerden beklentim pek yok da, biz Reisciyiz. Biz Resiciyiz başkasını da bilmeyiz.

kadir toprak

“HER YERDE DE AK PARTİ ALIR”

İsmi bilinmeyen bir vatandaş: Hiçbir beklentim yok. Bir umutsuzluk içindeyim. Bu siyasetten kaynaklı. Pek bir şey beklemiyorum. Seçim sonucu, Düzce’de AK Parti alır, her yerde de AK Parti alır çünkü ondan sonra daha iyi bir şey yapacak bir parti yok bence.

bir beklentim

“AK PARTİ 1, MHP 1, CHP 1 OLARAK DÜŞÜNÜYORUM”

Melih Kırmızı: Öncelikle ekonomik sorunlar çünkü bir çay içmeye gidiyoruz fiyatlar çok pahalı, yemek yemeye gidiyoruz fiyatlar çok pahalı. Bundan ötürü biraz sıkıntılar var. Düzce için konuşacak olursak eğer, olanaklar çok sıkıntılı, eğlence merkezleri yok. Bir tane AVM’miz var ama tereddütlü giriyoruz o AVM’ye. Bunların aşılması lazım bence. Seçim sonuçlarına genel olarak bakılacak olursa bence kesinlikle Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu seçimi alacağını düşünüyorum. Millet İttifakı ile bu seçimin ilk turda biteceğini düşünüyorum. Milletvekilliği için Düzce’de ben 1-1-1 olarak düşünüyorum. AK Parti 1, MHP 1, CHP 1 olarak düşünüyorum.

melih

“BEKLENTİLER GENELLİKLE GERÇEKLEŞTİRİLMİYOR”

Züleyha Uğurlu: Beklentiler genellikle gerçekleştirilmiyor ama eğitime daha çok önem vermeleri ya da öğrencilere daha çok imkan tanımaları konusunda biraz önem tanırlarsa daha iyi olur. Kılıçdaroğlu kazanır büyük ihtimalle.

züleyha orlu

 “ÖNÜNÜN AÇILMASI GEREKİYOR GENÇLERİN”

Taha Caymaz: Siyasilerden beklentim, siyasetin gençleştirilmesi ve gençler adına siyaseti bizzat özne olarak gençlerin yapması. Kendi taleplerini kendileri yineleyen, tekrarlayan, kendileri siyaseti aktif olarak katılan gençlerin Türkiye’de ki bu siyasi denklemi çok rahatlıkla değiştirebileceğini düşünüyorum. Biraz daha önünün açılması gerekiyor gençlerin. Seçim sonuçlarıyla alakalı son derece umutluyum. Özellikle 6 milyon genç seçmenden bahsediliyor oy kullanacak. Onların kanaatleri seçimi belirleyecek ve onların kanaatlerinin Türkiye’de ilerici bir tabloyu besleyeceğini düşünüyorum.

taha caymaz

 “AK PARTİ’DEN ALLAH RAZI OLSUN”

İsmi bilinmeyen vatandaş: AK Parti direkt olarak. Şu an yapmadığı bir şey yok, her şeyi yaptı. AK Parti’den Allah razı olsun. AK Parti kazanacak, en büyük AK Parti çünkü.

en büyük ak parti

“KILIÇDAROĞLU KAZANIR GİBİ GELİYOR”

Selen: Özgürlük, yurtdışında nasılsa bizimde onlarla aynı imkanlarda yaşamak istiyoruz. Şu anki durumun tam tersi yani. Kılıçdaroğlu kazanır gibi geliyor bana.

selen

“GENÇLERİN HAKLARINI ÇALMASINLAR”

Yiğit Kaan Çakmakçı: Gençlerin haklarını çalmasınlar, gençlere destek olsunlar. Kendileri yedi zaten, tek ayakları hepsinin çukurda, gençlerin hiçbirinin ayağı çukurda değil, onlara gelecek sunsunlar. Tek temennimiz bu. Adaletli bir seçim olursa bence sol taraf kazanır ama benim şahsi fikrimi sorarsanız ben Sinan Oğan tarafındayım. Oyumu da Sinan Oğan’a vereceğim. Ona da buradan teşekkür ediyorum. Oy verecek aday yoktu. İstemediğim birine oy vermek zorunda kalsam vicdanım rahat yatamayacaktım geceleri. Allah razı olsun o adamdan çıktı iyi ki. Gönlümde rahat olacak yani ona oyumu verdikten sonra.

yiğit kaan

“HİÇBİR SÖZ HAKKI YOK ÖĞRENCİLERİN”

Berkan Çelik: Daha iyi bir gelecek, öğrencilerin önünün açılması. Şu an bence öğrenciler kısıtlanıyor. Hiçbir söz hakkı yok öğrencilerin. Hep onlar biliyor şeklinde. Daha fazla hakkımız olabilir diye düşünüyorum.

berkan çelik

 “EĞİTİM SİSTEMİN DEĞİŞMESİ GEREKİYOR”

İrem: Gençlere daha çok eğitim ve kültürel alanda imkan sağlanması ve eğitim sistemin değişmesi gerekiyor.

irem

HABER: ECE MUTLU