Tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de yerel seçim heyecanı yaşanıyor. 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala, Düzce siyasetinde siyasi çekişmeler ve istifa haberleri art arda gelmeye devam ediyor. 2014 yılında AK Parti’den Gölyaka Belediye Başkanı seçilen, 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde ise partisi tarafından aday gösterilmeyerek koltuğunu yine AK Partili Yakup Demircan’a devreden, Gölyaka ilçesinde seçimlerin favori ismi Bekir Akbulut, önümüzdeki yerel seçimlerde İYİ Parti’den aday gösterilmişti.

BAYRAMLAŞMA TÖRENİNE VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ BAYRAMLAŞMA TÖRENİNE VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Adaylık sürecinde “Seçmenimden yoğun baskı görüyorum” diyerek İYİ Parti ile yollarını ayıran Bekir Akbulut, Yeniden Refah Partisi ile yola devam etme kararı aldı.

Bugün Yeniden Refah Partisi Düzce İl Başkanlığı’na Gölyaka İlçe Başkanı Volkan Hatakoğlu ve ilçe koordinatörü Murat Dağbakan ile birlikte gelen Bekir Akbulut, İl Başkanı Musa Peltek’e resmi başvurusunu yaptı.

İl Başkanı Musa Peltek, Bekir Akbulut’un başvurusunu kabul ederek yaptığı açıklamasında; “Bekir Akbulut başkanım daha önce ilçede başarılı bir yönetim sergileyerek belediye başkanlığı yapmıştı. Bu çerçevede milli görüş iradesiyle ahlaklı belediyecilik şiarıyla seçimlere giren Yeniden Refah Partisi’nden adaylık başvurusunu yaptı. Milli görüş belediyesini inşallah Gölyaka’da kazanarak ahlaklı belediyeciliğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bu çerçevede başvurusunun ve adaylığının Gölyaka’ya, Düzcemize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından resmi başvurusunu yapan Bekir Akbulut'a İl Başkanı Musa Peltek Yeniden Refah Partisi rozetini taktı.

HABER: Savaş ARI