AK Parti'nin 31 Mart 2024'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için Düzce ilçe ve belde adayları kamuoyuna açıklanıyor. Genel merkeze giden isimler arasında son kararı veren üst yönetimin oluruyla yarın 14:00’de Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş’ın katılımıyla Aday Tanıtım Toplantısı düzenlenecek. Düzce’de yerel seçim öncesi kartların yeniden karıldığı kritik bir dönemece girildi. Düzce’deki AK Partili siyasilerin yönlendirmesi ile bazı belediyeler için ‘Değişim’ kararı alan genel merkezin seçime gireceği adaylar, Düzce Belediyesi koltuğunu da etkileyecek.

AK Parti'de beklenen gün geldi çattı. Geçtiğimiz kasım ayında yerel yöneticiliğe talip olanların başvurularını alan parti, aday belirleme sürecinin olmazsa olmazı temayül, parti içi istişare ve anketler ışığında merakla beklenen ilçe ve belde adaylarını yarın (9 Şubat) açıklıyor. Düzce’deki partinin ağır toplarının da etkisiyle şekillenen AK Parti Düzce ilçe ve belde adaylarının tanıtımı için yarın kente Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş gelecek.

Bilindiği gibi AK Parti Genel Merkezi Düzce için ilk aday açıklamasını merkez belediye için yaptı. Düzce Belediyesi için mevcut Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile devam kararı alan genel merkez, seçime 1.5 ay gibi bir süre kala nihayet ilçe ve belde adaylarını kamuoyuyla paylaşıyor. Yarın 14:00’da Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş’ın da katılacağı Aday Tanıtım Toplantısı daha yapılmadan yankıları gelmeye başladı.

HALKA DEĞİL ‘AĞIR TOPLAR’A KULAK VERİLDİ

BAŞKAN ÖZLÜ TEBRİKLERİ KABUL ETTİ BAŞKAN ÖZLÜ TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Özellikle Düzce’de başarılı icraatları ile adından söz ettiren yerel yöneticiler için ‘Tamam’ kararı alınmasının hem sandık hem de halk nezdinde olumsuz etki oluşturmasına kesin gözüyle bakılıyor.

DÜZCE BELEDİYESİ SEÇİMİNİ DE ETKİLEYECEK

Haftalardır genel merkezde söz sahibi olan Düzce’deki AK Partililer’in kendi destekledikleri ismin aday gösterilmesi için verdiği mücadele ile şekillenen listenin sanıldığı gibi başarı değil, ağır bedel getirebileceği gündeme geldi. Aday açıklaması ile birlikte rüzgarın tersine esmesinin sonuçlarının mevcut Başkan Dr. Faruk Özlü’nün tekrar aday gösterildiği Düzce Belediyesi’ne kadar uzanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

AK PARTİ YİNE HÜSRANLA YÜZLEŞEBİLİR

Güçlü ve halkta karşılığı olan adaylarla yola çıkması beklenirken, bazı belediyeler için seçmeni değil partiliyi dinleyen genel merkezin, 2019 yerel seçimlerinde kaybettiği 5 belediye hüsranını daha ağır yaşayabileceği konuşuluyor.

Rakip partilerde bayram havası estirecek zayıf adaylarla yola çıkılması halinde AK Parti’nin vaktinde tulum çıkardığı ve kalesi gibi gördüğü Düzce’de eski günlerini mumla arayacak gibi görünüyor.

Aday gösterilmediğini öğrenen bazı talipliler istifa ve parti değiştirme yoluna gitti.