banner614

ADD’DEN 19 MAYIS DEĞERLENDİRMESİ

banner619

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şube Başkanı Atay Yılmaz da açıklamalarda bulundu. Yılmaz, 23 Nisan’da asılmayıp 19 Mayıs’ta asılan Atatürk afişleri için Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ı tebrik etti.

banner846
Gündem 19.05.2018, 13:50 19.05.2018, 16:57
1139
banner844

“Gençlik, atalarına bağımlılığını sürdürecektir”
Atay Yılmaz yaptığı açıklamada Atatürk’e değinerek şu ifadelere yer yerdi;

“Türkiye cumhuriyetinin varlığını koruyabilmesi, Cumhuriyetin özelliklerinin korunmasına Atatürk ilke ve devrimlerinin yaşatılmasına bağlıdır. Bağımsızlık savaşımızın 99.yılında 19 Mayıs ruhunu taşıyan kitleler Cumhuriyetimizi yaşatma koruma azminde ve bilincindedirler. Bu bilinç kuşaktan kuşağa geçecek ve Türkiye Cumhuriyeti tüm gücüyle ilelebet yaşayacaktır. Atatürk’ün aydınlattığı yolda ilerleyen Türk gençliği kendilerine emanet edilen Türkiye cumhuriyetini muasır medeniyetler çıkarma azmindedir. Cumhuriyetin değerini kavrayan bu gençlik, Atalarına bağlılıklarını sürdüreceklerdir. Günümüzde Kurtuluş Savaşı kahramanı kurucumuz, kurtarıcımız Atatürk ve onun eserlerine saldırılar devam etmektedir. Bu saldırılara, ilkelliklere, saygısızlıklara bilgimizle, birimimizle, kararlılığımızla, özgüvenimizle, duyarlılığımızla, iptidai ve medeni cesaretimizle cevap vereceğimizi ve bu savunmamızı kalıcı kılacağımızı tüm benliğimizle ifade ediyoruz.”

“Afişlerden dolayı Düzce Belediye Başkanı Sayın Dursun Ay’ı tebrik ediyorum”
23 Nisan’da Atatürk’ün afişlerinin asılmaması konusuna da değinen Yılmaz,
“Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızda Düzce Belediyesi Atatürk’ün fotoğrafı olmayan afişler batırmıştı ve panolarda bunlar vardı. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı basın açıklamamda bunu eleştirmiştim. ‘ Atatürk’ün fotoğrafı olmayan bir afiş ulusal egemenlik bayramının afişi olamaz. Bu afişleri reddediyoruz’ demiştim. Bugün görüyoruz ki 19 Mayısı 2018 tarihim itibariyle belediye 19 Mayıs Atatürk’ü a Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle hazırlatmış olduğu ve panolara bıraktığı afişlerde Atatürk fotoğrafı vardır. İşte bu bizi sevindirmiştir. Doğrusu budur. Olması gereken budur. Bu nedenle Atatürk fotoğrafı afişlerinden dolayı Düzce Belediye Başkanı Sayın Dursun Ay’ı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (9)
Gariban 3 yıl önce
Selam rumuzlu kardeşim şimdiki chp lilerin Atatürkle alakaları yokki..sürekli onun adını kullaniyolar..Akp liler onlardan daha çok Atatürkçü doğru demişsin.
Yorumcu 3 yıl önce
Ataturklu afislerden rahatsiz olanlar afislere verilen paraya yazik diyecegine hukumetin yaptigi savirganliga bisey soykesin bir de.sindide 300 odali yazlik yaotiriyor t.erdogan
Kıskanç 3 yıl önce
Kıskanma sende Cumhurbaskanı ol sanada yapalım yazlık kışlık.
Ritimci Fikret 3 yıl önce
Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları hep gönlümüzde yaşayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti ecdadına işte böyle sahip çıkıp hatırlayacaktır.
Garip 3 yıl önce
O paralarla üç beş gariban doyurun yazık israf haramdır.
Vatandaş 3 yıl önce
Afişlere verilen paralara yazık daha farklı projeler için kullanılabilir paralar çöpe gidiyor bence milletvekilleri afişleri diğer reklam afişleri yasaklanması lazım ülkeye zararı büyük benim düşüncem.
vorti 3 yıl önce
Benim vergilerle yaptırılan afişleri astırana lanet olsun
Vorti mi? zorti mi? 3 yıl önce
Bu vatanı kurtaran Ulu önder Atatürk'ün afişine kim ne hakla laf edebilir? Sizler bu ülkenin kahramanlarını küçültücü konuşamazsınız? Atamız kalbimizde yaşıyor. Haddinizi bilin.
Selam 3 yıl önce
Zaten en büyük Atatürkçü Ak Parti oldu, sizin elinizden onu bile aldılar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
kapalı