banner851

banner614

CNG’Lİ OTOBÜSLER DÜZCE'DE

banner619

Düzce Belediyesi tarafından, yolcu taşımacılığında kullanılmak üzere bir süre önce alınan doğalgaz (CNG) yakıt sistemi olan 13 otobüs Düzce'ye ulaştı.

banner846
Gündem 16.11.2017, 15:26 17.11.2017, 16:41
7600
banner844

İstanbul Caddesi üzerinde gidip-gelecek tramvay için son hazırlıklarını yapan Düzce Belediyesi, toplu taşıma filosunu yeni alınan otobüslerle zenginleştirmeye devam ediyor. 

Bu kapsamda ulaşıma 13 yeni doğalgazlı otobüs daha kazandırıldı. Geçtiğimiz eylül ayında Devlet Malzeme Ofisi (DMO)'nden alınan CNG'li (sıkıştırılmış doğalgaz) otobüsler bugün İstanbul'dan Düzce'ye getirildi.

Düzce Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğü'nden daha önce yapılan açıklamada toplu taşımacılıkta kullanılmak üzere alınan 13 CNG’li otobüsün 8 tanesinin 12 metre boyunda 5 tanesinin ise 18 metre boyunda, körüklü olacağı belirtilmişti. Rahat, güvenli ve temiz yakıtlı olduğunun altı çizilen otobüslerin, şehir içi ulaşımdaki güzergahların belirlenmesi için de çalışmalar sürüyor. 

Öte yandan CNG'li otobüsler, Düzce'nin her kış boğuştuğu hava kirliliğine karşı yürütülen çözüm odaklı çalışmaların da bir halkası olarak nitelendiriliyor. Bu doğrultuda, ısınmada olduğu gibi ulaşımda da doğalgaza geçilerek, kirliliğin en aza indirgenmesi hedefleniyor.

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (36)
kadir 4 yıl önce
bu otobüslerin düzcenin iğrenç yollarında ve belediyenin bakımsızlığında maksimum 2 yıl ömrü var malesef
komik 4 yıl önce
sanki doğalgaz kullanmak büyük marifet gibi :D yenilenebilir enerji kaynağı tüketmek lazım, başka ülkelerden çok pahalı alınan yakıtlarla değil. çok komik gerçekten...
Temizlik 4 yıl önce
Belediye soforlerinde ciddi sorunlu kisiler var temizlik sart
ger 4 yıl önce
Altyapı hazır mı
T. 4 yıl önce
Toplu taşımada çağ otobüslerle değil metro ile atlanır.
KONURALPLİ 4 yıl önce
Bu otobüsler için CNG dolum tesisi var mı ?
Vatandaş 4 yıl önce
İki tarafında haklı veya haksız yönleri vardır ancak otobüs şöförü yolcu ile muhatap olmaz soru sorarsa cevaplar yolcuda şöföre babasının uşağı gibi davranmaz herkes haddini bilecek.
Vatandaş kişisine cevap 4 yıl önce
Nezeman bir otobüs haberi çıksa senden başka şoförleri eleştiren yok bence sorun sende herkes işini düzgün yapar sen kendi işine bak rahatsız san taksiye binersin yine boş yorumlara devam et
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın