banner614

HER ŞEY DUYARLI VATANDAŞIN ŞİKAYETİYLE ORTAYA ÇIKTI

banner619

Akçakoca Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Mehmet Aydın’ın Yalı Mahallesi’nde bulunan dubleks dairesine yaptığı kaçak çıkma aynı apartmanda yaşayan Tahir Metin Güre’nin şikayetiyle CİMER’e taşındı. Bunun üzerine Akçakoca Belediyesi tarafından 7 bin 500 TL ceza kesilen Aydın’ın yaptığı usulsüz yapı için de yıkım kararı alındı. Ancak Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın yaklaşık 2.5 aydır yıkım kararına imza atmaması ‘Vekil Müdür Aydın’a torpil mi geçiliyor?’ sorusunu gündeme taşıdı. Diğer taraftan her vatandaşın yapması gerektiği gibi haksızlığa göz yummayan Tahir Metin Güre, yaptığı şikayetler nedeniyle apartman komşusu Mehmet Aydın tarafından tehdit edildiğini ileri sürdü.

Gündem 24.11.2020, 16:57 25.11.2020, 11:17
4273
HER ŞEY DUYARLI VATANDAŞIN ŞİKAYETİYLE ORTAYA ÇIKTI
banner785

2016 yılında alzaymır olan annesi ile birlikte Akçakoca’nın Yalı Mahallesi İstanbul Caddesi üzerindeki bir apartmandan satın aldığı daireye taşınan Tahir Metin Güre’nin huzurlu yaşamı, komşusu olan Akçakoca Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Mehmet Aydın hakkında yaptığı şikayetler sonrası kabusa döndü.

Apartmanın en üst katında oturan Vekil Müdür Aydın’ın dubleks dairesine yaptığı kaçak çıkmanın imar kanununa aykırı olduğu gerekçesiyle uyarıda bulunan Tahir Metin Güre, beklenmedik bir şekilde tehditlere maruz kaldığını öne sürdü.

“2.5 aydır belediye başkanın önünde bulunan yıkım kararı bir türlü imzalanmadı”

Kaçak yapının yıkılması için CİMER’e şikayette bulunan Güre, Öncü Haber’e yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Yalı Mahallesi İstanbul Caddesi Apartman104/3 adresinde ikamet ediyorum. Oturduğum binanın dubleks dairesinde ikamet eden Mehmet Aydın adlı şahıs iskanı olmayan bu binanın en üst katına, mevzuat dışı, hukuk dışı, kendine menfaat sağlamak amacıyla bir yapı yapmış ve ben bunu CİMER’e ve belediyenin İmar Şehircilik Müdürlüğü’ne bizzat dilekçe vererek suç duyurusunda bulundum. Belediye yetkilileri CİMER üzerinden suç duyurusunda bulunmam sonrası söz konusu kaçak yapı için 7.500 TL para cezası ve yıkım kararı vermesine rağmen 2.5 aydır belediye başkanın önünde bulunan yıkım kararı bir türlü imzalanmadığı bilgisini belediyeden öğrendim. Belediye Başkanı Okan Yanmaz önündeki yıkım kararını 2.5 aydır imzalamıyor ve kamu görevlisi olan kamu görevlisi isimli bu şahıs beni ‘Bir yıkılsın burası bak ne olacak?’ şeklinde tehdit ediyor. Eğer yıkım gerçekleşirse ben de savcılığa giderek, “Bakın yıkım gerçekleşti buyurun belgesi” diyerek yaptığı tehdidi hakkında suç duyusunda bulunacağım.”

Siyasi baskı mı var?

Öte yandan cezai işlem ve alınan yıkım kararına rağmen Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın yıkım işlemi için gerekli imzayı atmaması kafalarda soru işaretlerine neden oldu. AK Parti’nin ağır topları ile akraba ilişkisi olduğu öğrenilen Akçakoca Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Mehmet Aydın’ın bu siyasi nüfusu kullanarak, imzanın önüne geçtiği iddia edilirken, şimdi gözler CİMER’e kadar uzanan şikayetler sonrası hala kaçak yapının yıkımına onay vermeyen Başkan Okan Yanmaz’da…

Yorumlar (5)
T.metin GURE 2 ay önce
Iyki varsın,oncu haber korkusuz delikanlı gibi kim hukuku ihlal ediyosa ki.senun ismine cismine bakmadan konumuna makamına bakmadan bunu hb yaptığın için sağol var ol keşke diğer ulusal kanallarda senin,gibi duyarlı olsa tarafsız olsa bu ülke gerçek hukuğu gerçek adalete kavuşur reforma gerek yok herkez görevini mailiyle yapsa keşke sağol ÖNCÜ HABER iyki varsın birde bu şahıs devlet memuru utanıyorum ben söylenecek hiç birşey yok aslında keşke sayın cumhur baskınımız bu haber ulassa
Suat 2 ay önce
Adalet herkeze esit olmali yapamayanlar görevi bırakmalı
Aziz milletmiş 2 ay önce
Nasılmış Türk Tipi Padişahlık sistemi? Mutlu musunuz? Merkez Bankasının Rezervleri nerede? Atatürk'ün mirası neden Hazinede?
Sadece insan 2 ay önce
Aynı böyle bir durum Hacıoğlu Sokak tada var, daha bir ay önce cumartesi pazar yaptılar 7 katlı binanın üstüne
Kaya 2 ay önce
Adama bi deniz seyertirmediler nargiede icerdi orda
hafif kar yağışlı