banner851

banner955

Hz. Muhammet'in Sakal-ı Şerif'i Merkez Camii'nde

Müslüman alemi için büyük bir değere sahip olan Hz. Muhammet'in Sakal-ı Şerifi Arife gününde Merkez Büyük Camisi'nde Düzceliler için ziyarete açıldı.

Gündem 29.09.2008, 15:04
238
Hz. Muhammet'in Sakal-ı Şerif'i Merkez Camii'nde
banner1032

Hz. Muhammet'in Sakal-ı Şerif'i Düzce'ye de geldi. Daha önceki yıllarda sadece Ulu Cami'de Kadir Gecesi ziyarete açılan Sakal-ı Şerif. Düzce'ye de gelerek Merkez Büyük Cami'de Düzcelilerin ziyaretine açıldı. Öğle namazının ardından vatandaşların ziyaretine açılan Sakal-ı Şerif'e Düzceliler büyük ilgi gösterdi. Özellikle öğle namazının ardından camideki kalabalığın büyük ilgisini çeken Sakal-ı Şerif'i çekmek isteyen vatandaşlarda telefonlarını ellerine alarak yaşadıkları anı ölümsüzleştirmeye çalıştı. Öğle saatlerinde ziyarete açılan Sakal-ı Şerif akşam saatlerine kadar vatandaşların ziyaretine açık kalacak.

Sakal-ı Şerif Peygamber efendimizin mübarek sakal-ı şeriflerinden Müslümanlar tarafından alınıp, bereketlenmek için saklanan ve günümüze kadar gelen mukaddes emanete verilen addır. ’Lıhye-i seadet’ ve ’Lıhye-i şerif’ diye de bilinen sakal-ı şerif mübarek ay, gün ve gecelerde Müslümanlar tarafından ziyaret edilmektedir.

banner844
Yorumlar (0)
13
parçalı az bulutlu