banner851

banner955

OSB'ler deki fabrikaların borçları dikkat çekiyor.

OSB aylık olağan toplantısı Vali Bülent Kılınç Başkanlığında yapılırken toplantı da OSB'de faaliyet yapan fabrikaların borçları da ele alındı.

Gündem 27.10.2008, 14:27
218
OSB'ler deki fabrikaların borçları dikkat çekiyor.
banner1032

Organize Sanayi Bölgeleri'ndeki sorunları konuşmak için her ay yapılan OSB toplantısı OSB Müdürlüğünde gerçekleştirilirken Vali Bülent Kılınç'ın başkanlığındaki toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Beyköy Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kenan Üstünel, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Ercan, OSB Müdürü Sıtkı Üzmez ve TSO Başkanı Metin Büyük katıldı.

Toplantı da gündem maddeleri konuşulup karara bağlanırken ele alınan konulardan olan OSB'deki fabrikaların, OSB Müdürlüğüne ödeyecekleri katılım payı konusunda borçlarının bulunması da dikkatlerden kaçmadı.

Özellikle birkaç fabrikanın 100 bin doların üzerinde katılım payı borcu olduğu gözlenirken faaliyette bulunan fabrikaların bir çoğunun da borcu bulunması dikkatlerden kaçmadı. Borçlar yüzünden Vali Bülent Kılınç'ın da girişimiyle gerekli yasal işlemler başlatılacakken fabrikaların borçlarını ödememesi halinde fabrikanın haklarının iptal edilip yerine başka fabrikaların gelmesi planlanıyor.

Yorumlar (0)
25
orta şiddetli yağmur