banner851

banner955

TSO'DA SEÇİMİN ŞİFRELERİ

Bakanlar Kurulu kararıyla ertelenen Düzce Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri 1 Nisan'da yapılacak. Geçmiş dönemlerde yaşanan sıkıntılardan bıkan sanayici ve iş insanları oda yönetimine aday olanların artık Düzce sanayisine, ekonomiye ve odaya yön vermesini ve somut projeler üretmesini bekliyor. Kapılarını aşındıran adayların vaadlerine ve sağlayacağı faydaya odaklanıyor.

Gündem 13.03.2018, 13:45 14.03.2018, 16:32
1341

Düzce'nin geleceği adına önem taşıyan bir seçim olan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri için geri sayım sürerken, heyecan da giderek tırmanıyor.

Aday bolluğu yaşanıyor
Aday bolluğu yaşanan seçimler öncesi üyelerin desteğini almak için harıl harıl çalışan adaylar, işyeri ziyaretleri ve sosyal medya paylaşımları ile kendilerine destek arıyor. Yeni dönem için güçlü bir çok adayın olması rekabetin yüksek olacağını kanıtlarken, aşılması gereken ilk adım olan komite seçimleri öncesi yaşanan ziyaret trafiği baş döndürüyor. Yönetime aday olabilmek için ilk olarak meslek komitelerinden seçilmek gerekiyor.

Artık laf değil proje isteniyor
Kulislerde sürpriz adayların da çıkabileceği konuşulan bu süreçte şimdilik 11 sektörden 9'unda çift liste olduğu biliniyor. Düzce'deki sanayici ve iş insanlarının sık sık kapısının çalındığı şu günlerde geçmiş dönemlerden dilleri yanan üyeler de artık vaadlere daha temkinli yaklaşıyor. Düzce sanayisinin gelişmesini ve işverenlerin yaşadığı sıkıntıların asgariya düşürülmesi beklentisinden hareketle, oda yönetimine aday olanların artık laf değil proje üretmesi isteniyor.

"Düzce'ye fayda sağlayacaklar gelsin" beklentisi
Meclis ve oda yönetimi arasında yaşanan sorunların oda işleyişini nasıl olumsuz yönde etkilediğine şahit olan iş dünyası, bu kez hata yapmak istemiyor. Kıran kırana bir rekabete sahne olacak seçimlerde oy kullanırken, Düzce'ye fayda sağlayacak kişilerin yönetime gelmesi düşüncesiyle hareket edileceği en sık vurgu yapılan nokta oluyor.

"Değişim" kuvvetli ihtimal
Tüm bu beklentilerin ışığında özel sektörü temsil eden çok önemli bir kuruluş olan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nda yeni dönemde yola bilinen yüzlerle değil "değişim" denilerek devam edileceği kuvvetli ihtimal olarak görülüyor.

Haber: C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (7)
hulusi kayiş 5 yıl önce
yazıklarosun esnafın dilinden anlamıyorlar açmışın tokmusun gelipde nesatıyorsunuz kazanabiliyormusunuz işçinin çalışanın parasını ödeyebiliyormusunuz 10 tl borcunoldumu işlemyapamıyorsunuz gelin hepberaber oylarımızı kullanmiyalım düşmüşler makamderdine şöylebir kervandan gir gümüşovadancık burezilligebak sayın bakanada sesleniyoruz sayın milletvekilinede sesleniyoruz bunlara desdek olmayın işyapanlargelsin koltukda yapışanlar gitsin boluyu izmiti görüyoruz
Esnaf 5 yıl önce
Bir esnaf olarak oy kullanma gereksenimi bile duymuyorum artık başkan adayları belli olmadı bu işe olmadı o cafe işi renkleri belli değil sanırım kredi borçlarına başkanlık iyi gelecek bu çaba ondan!!
genç düzceli 5 yıl önce
artık yeni kadrolar yeni isimler görmek istiyoruz..en atıl en kötü yönetim iller arasında maalesef düzce...artık eskilerin aday olmamasını ve görev almasını istemiyoruz...
NKE 5 yıl önce
Bu odaların kuruluş amacı nedir.? Üyelerine ne fayda, ne hizmet sunar.?
yıllardır üyeyim (25 belki 30) onca aidat ödersin ama kırk yılın başı bir evrak lazım olur gene para ödersin. Tüm oda adı altında oluşum lanmış, esnafın, tüccarın, sanayicinin neresinde bulunduğu belli olmayan, başkan ve üyelerine bazı imtiyazlar, fuar gezileri v.b gibi imkanlar sağlayan ama üyelerinden her ay düzenli aidat alıp hiç bir yaralarına merhem olmayan kuruluşlarda ,seçim olsa ne olur olmasa ne olur..
Okur yazar 5 yıl önce
1 bunun üzerine laf olmaz.
tso 5 yıl önce
ben baktım aynı kişiler, oy kullanmaya gerek yok.
Metin BÜYÜK'ten sonra bunlar boş geliyor artık bana.
Değişim Mi? 5 yıl önce
20 Seneden beri aynı koltukta oturan mı ararsın babasından devraldığı koltuğu 16 yıl bırakmayan mı?
22
açık