banner851

banner614

YATIRIMLAR MASAYA YATIRILDI

banner619

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü başkanlığında gerçekleştirilen yatırım koordinasyon toplantısında Düzce’ye ilişkin 182 proje görüşüldü. Sağlık, eğitim ve spor yatırımlarına 2018 yılında ağırlık verilmesi kararı alındı.

banner846
Gündem 19.10.2017, 13:36 20.10.2017, 16:21
1494
banner844

Düzce Yatırım Koordinasyon Toplantısı Ankara'da yapıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce milletvekilleri Fevai Arslan ve Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce İl Genel Meclisi Başkanı Dursun Çakır, Düzce İl Genel Sekreteri İsmail Sündük, Düzce AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ile ilçe ve belde belediye başkanları katıldı.

Düzce’ye ilişkin 182 proje görüşüldü
6 saat süren toplantıda Düzce’ye ilişkin 182 proje tek tek görüşüldü. Toplantıda 2017'de yapılan işler ele alınırken, 2018 yılı ile ilgili de planlama yapıldı. Bu kapsamda sağlık, eğitim ve spor yatırımlarına 2018 yılında ağırlık verilmesi kararı alındı. Bu bağlamda Düzce Stadyumu'nun yapılması, ilçelere gençlik merkezleri kurulması, ilk ve orta öğretimde tekli eğitime geçilmesi için yapılması planlanan okullar, sağlıkla ilgili ise Çilimli ve Akçakoca Devlet Hastaneleri yapımı Düzce'nin yatak kapasitesinin artırılması konuları gündemin önemli başlıkları arasında yer aldı.Düzce Sanayisinin fiziki altyapısının bitirilmesi kararlaştırıldı
Toplantıda Düzce’nin sanayi şehri olması hedefleri doğrultusunda; 2018 yılı sonunda Düzce Sanayisinin fiziki altyapısının bitirilmesi kararlaştırıldı. Bu kapsamda Akçakoca ihtisas OSB, kamulaştırma kararı alınan Çilimli OSB ve Gümüşova OSB genişleme alanında altyapı çalışmalarının önümüzdeki yılın sonuna kadar bitirilmesi hedeflendi.

Düzce'de doğalgazın yaygınlaştırılmasına hız verilmesi kararlaştırıldı
Düzce'nin bilim ve teknoloji kenti olması hedefleri doğrultusunda ise Teknoparkın bitirilmesi ve Düzce Bilim Merkezi gündeme alındı. Toplantıda Düzce'de doğalgazın yaygınlaştırılması amacıyla çalışmalara hız verilmesi de kararlaştırıldı.

Düzce’nin turizm değerleri de ön plana çıkarılacak
Toplantıda alınan karar gereğince Düzce’nin turizm değerleri de ön plana çıkarılacak. İPA projesi kapsamında Düzce'nin yaylaları, şelaleleri, Konuralp’taki Ceneviz kalesi gibi kültürel değerler ön plana çıkarılacak. Böylece Düzce turizmde de marka şehirlerden biri olacak.

 Düzce Sanayi Sitesi de Düzce belediyesi öncülüğünde taşınacak
Öte yandan Düzce Sanayi Sitesi de Düzce belediyesi öncülüğünde taşınacak. Taşınacak yerle ilgili milli emlaktan yer tahsis işlemleri yapıldı. Böylece Düzce Sanayi çalışanları, daha modern geniş ve temiz alanlarda, teknolojik ortamlarda üretim yapma fırsatına sahip olacaklar.

İhaleler yapıldı
Diğer yandan Efteni gölü, Yenivakıf gölü, Asar deresi üzerindeki 6 (altı) taşıt ve 2 (iki) yaya köprüsünün ihalesi ve Kanal Kaynaşlı projesi ihalesi ile Çilimli ve Yığılca dere ıslah ihalelerinin de yapıldığı açıklandı.

Akçakoca’ya yat limanı projesinin ise 2018 yatırım programına alınması kararlaştırıldı.

Haber:Y.SEVER

Yorumlar (18)
Can . D 4 yıl önce
BASKAN DÜZCE NUSRETDIN MAHALESI KOMPILE ELETIRIK TELERI YERIN ALTINA ALINSIN O NEY ÖYLE DÜZCEMIZIN ICINDEKI GÖRÜNTÜYE BAKARMISIN TIRAFO HAVADA ASILI ELETIRIK TELERI DESEN KARMA KARISIK VE ASVALT YAPILDI KANALISIZYASYON YOK ALTYAPI YOK BUMU
Can . D 4 yıl önce
BASKAN DÜZCEMIZDE HER KIS PIS KOKULU KÖMÜRDEN NEFES ALINMIYO BUNU SATANLARA OKKALI CEZA VERILECEKKI DÜZCEMIZE GETIRMEYE DAHI CÜRET EDEMICEKLER VE SATANLARIN RUHSATINI IPDAL EDECEKSINKI KACAK SATANMI VAR ONLARI HIC AF YOK
aybaş köyü 4 yıl önce
Sayın bakanın düzce merkez konural aybaş köyü merkez mahallenin 7-8senedir asvaltlanmayan sadece 2 km lik bir yol için bakan olmadan önce verdiğiniz bir söz ünüz vardı hatırladınızmı ?
Mert 4 yıl önce
Akçakoca'ya yat limanın dan önce halk için sahilin bir kaç noktasına soyunma ve duş kabinleri yapsanız ama zenginler daha önemli haklısınız.
xxl 4 yıl önce
Proje1: tamam keleşi aldik, proje2: keleşin tum projeleri iptl edip biz ypcz proje3: hikmet il bsk ypilck, proje 3:
Saftirik 4 yıl önce
Keleşi reis aldı sen ne konusuyorsun cahil cahil. Hikmet keskin zaten il başkani
HAKAN 4 yıl önce
SAYIN SANAYİ BAKANIM..GELİNDE ŞU GALERİCİLER SİTESİNİN ORADA YAPILAN SANAYİNİN HALİNİ Bİ GÖRÜN..NE ALT YAPISI , NEDE YOLU VAR.BİLDİĞİN BİLDİĞİN BATAKHANE.SEN BU MEVCUT YÖNETİCİLERLE DEĞİL 182 PROJE, 2 PROJE HAYATA GEÇİREMEZSİN.DAĞILIN BENCE
Kamil 4 yıl önce
Var olan şikayetleri yaparsanız başka bir şey yapmanıza gerek kalmaz ama nedense yapılan şikayetler güzel yazılarla cevap veriyorsunuz bunların hesabını öteki tarafda bu tarafdada zor verirsiniz
Dursun Ay 4 yıl önce
Bu işler ekip kordinasyon işi büyük değişim Dursun Ay başkan 2019 da tek aday.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın