AK Parti Gurup Başkanvekili, 28. Dönem Ankara Milletvekili, Önceki Dönem AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İnsan Hakları Başkanı Dr. Leyla Şahin Usta partisinin “Şehir Buluşmaları” programı kapsamında Düzce’ye geldi.

Düzce’de ilk ziyareti Ak Parti İl Başkanlığı binasına Düzenleyen Dr. Leyla Şahin Usta, burada kameraların karşısına geçerek basın açıklaması düzenledi.

Düzenlenen basın toplantısına Ak Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Ak Parti Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Ercan Öztürk, parti teşkilat üyeleri ve davetliler katıldı.

 

Toplantıda konuşan Ak Parti Gurup Başkanvekili Dr. Leyla Şahin Usta şunları söyledi:

“Düzce deyince aklımıza ilk gelen tabii ki bir tarım şehri olması bir fındığı. Tam fındık sezonundayız. O yüzden öncelikle bütün şu anda fındıkta emek veren, alın teri döken, bahçede fındık toplayan emeğini sarf eden bütün Düzcelilere kolaylıklar diliyorum. Allah işleri güçleri kolaylaştırsın, bereketli kılsın, ağız tadıyla kazandıklarını yemeyi nasip etsin Rabbim diyorum.

WhatsApp Image 2023-08-29 at 13.00.17

Tabii Düzce'yi sabah beraber geldik. Teşekkür ediyoruz. Güzel bir karşılamayla güne başladık. Teşkilatla ilgili birlikte programlarımız olacak. Ama öğleden sonrasında da Başkanlarımızın söylediği gibi vatandaşlarımızın sahada buluşmalarımız olacak.

“99 DEPREMİNDEN SONRA DÜZCE AK PARTİ İKTİDARIYLA SIFIRDAN KURULDU”

 

Düzce 1999’dan sonra depremden sonra AK Parti iktidarıyla birlikte tamamıyla yeniden kurulmuş ve yeniden yapılmış. Sıfır yeni bir şehir yapılmış. Ve bu noktada da bizim hep hizmet ve eser siyaseti dediğimiz Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın üstünü basa basa vurguladığı biz hep hizmetle ve eserle siyaset yaptık. Vatandaşımızın evine, ocağına, her şeyine dokunduk derken aslında Bahsediyor.

Düzce'nin tam anlamıyla bir hizmet ve eser siyasetinin ürünü olarak görülebileceği bir şehir olduğunu görüyoruz. Bu noktada da emek vermiş tüm hem teşkilat mensuplarımıza hem de çalışmış olan bütün belediye başkanlarımız il başkanlarımıza, milletvekillerimize teşekkür ediyoruz.

“Faruk özlü Düzce için inanılmaz işler yapmış…”

Şu anda Kıymetli önceki dönem bakanımız, belediye başkanımız Faruk Özlü, başkanımızı da tebrik ediyorum. Neden derseniz, Düzce için inanılmaz işler hayal edip, bir vizyon ortaya koyup bunları da hayata geçirmiş bir başkanımız var.

WhatsApp Image 2023-08-29 at 13.00.16

Bunun büyük bir Düzce için şans olduğunu düşünüyorum. Çünkü izlediğimde baktığımda belki pek çok büyük şehirde bile olmayan projelerin, tesislerin Düzce'ye kazandırıldığını ve yapıldığını görüyorum ve bundan sonrası için de çok ciddi yatırımlar, projeler Düzce için hazırlanmış, adım adım ilerliyorum.

“Düzce için yapılacak her şey masada”

Burada en önemli mesele aslında şehirdeki uyum diye düşünüyorum yani şehrin teşkilatı, milletvekilleri, belediye başkanı, ilçe başkanları, meclis üyeleri mahalle başkanları, ilçelerdeki ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımızın hepsinin büyük bir uyum içerisinde bu sonuca vardığını görüyoruz. O yüzden emeği geçen başta başkanımız olmak üzere kıymetli bakanımıza, il başkanımıza ve bugüne kadar hizmet eden herkese ben teşekkür ediyorum.

Düzce için ne yapılması gerekiyorsa hepsi masanın üstünde. Yapılanlar yapılmış yapılacaklar da çalışılıyor. Bu açık sözleşmenin memnuniyeti ve ziyadesiyle de mutlu oldum çünkü geldiğinizde bir şeyle bir vizyon koyan, bir hedef koyanlar burası için çalışan insanları görmek bizi en çok mutlu eden şey. Geldiğinizde eğer yapılacak çok iş var ama henüz bir şey yapamadık. Verilmesi değil. Tam tersine yapılmış ve bitirilmiş hizmete açılmış işleri görmek bizi en çok memnun eden nokta.

WhatsApp Image 2023-08-29 at 13.00.16 (1)

O yüzden inşallah Düzce tabii ki bunu hak ediyor. Neden derseniz Düzce AK Parti için hep güçlü bir kale olmuş. Ve hem Cumhurbaşkanımıza hem referandumlarda, genel seçimlerde, yerel seçimlerde, partimizi her zaman için en güçlü desteği vermiş, her zaman için bir onur gibi bir şeyle bir tanesidir. O yüzden Düzceli vatandaşlarımıza bize verdikleri bu destek ve güven ve bu hizmet fırsatı için öncelikle onlara teşekkür ediyoruz.”

 

Toplantının ardından partiye yeni katılan üyelere rozet takma programı düzenlendi. Takılan rozetlerin ardından toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

 

Haber – Ahmet Çelik