Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu ‘Yorumluyorum’ programında Düzcelililer’in seçim sonuçlarında nelerle karşılaşabileceğini ve seçimde finale kalabilecek isimleri açıkladı. Yerel seçimlere ilişkin süreçte, merkez, ilçe ve belediye başkan adaylarının son durumlarını yorumlayan Ünsal, “Düzce’nin merkezinde 35 bin emekli var. Ben de emekliyim, EYT’den de emekli olanlar var. Oy kullanacak 35 bin emekli var, bunlar ne kadar sandığa yansır? Bunu bilmeyiz ama netice itibari ile insanlar geçim derdine düşmüş, seçim derdinden çıkmış.” açıklamalarında bulundu.

Önümüzdeki 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala, seçimlerinin nabzı Öncü TV ekranları ile 100.2 Radyo Öncü’de atmaya devam ediyor. ‘Yorumluyorum’ programında Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, önümüzdeki yerel seçimlere ilişkin önemli tespitlerde bulundu.

“Düzce’de bir numarada Faruk Özlü, 2 numarada Mehmet Keleş var”

Düzce’de milletin derdinin seçim değil, geçim olduğunu kaydeden Ünsal,  “Düzce’nin merkezinde 35 bin emekli var. Ben de emekliyim, EYT’den de emekli olanlar var. Oy kullanacak 35 bin emekli var, bunlar ne kadar sandığa yansır? Bunu bilmeyiz ama netice itibari ile insanlar geçim derdine düşmüş, seçim derdinden çıkmış. Biz sahada bir bire son bir haftadan bu yana insanlarla görüştük. ‘Nedir, burada kim seçimi kazanır?’ dedik. Sorduk insanlara genelde, ‘Burada kim bir, kim iki olur’ dedik. Ben ona hiç itibar etmiyorum, ama Düzce’de bir algı var, Düzce’de bir numarada Faruk Özlü, 2 numarada Mehmet Keleş var. Bu hafta sonu seçim olsa, tablo bu. Aradaki farkı teknik bir çalışma olmadığı için tam bilemiyoruz, ne kadar var? Onu da zaman gösterecek.” ifadelerini kullandı.

Seçime son anda girdi, havayı yakalayamadı

Akçakoca’nın seçim sonucunda iki adayın ön planda olduğunu vurgulayan Ünsal, şöyle konuştu: “Akçakoca’da bir numarada CHP’nin adayı Fikret Albayrak, iki numarada çok enteresandır, MHP’nin adayı Okan Yanmaz var. AK Parti’nin adayı Osman Cumhur çok temiz bir çocuk, ama seçime son anda girdiğinden dolayı pek orada havayı yakalayamadı.”

Gümüşova’da Kenan Sübekçi’nin kabul gördüğünü söyleyen Ünsal, “Gümüşova’da AK Parti’nin adayı Kenan Sübekçi çok ciddi bir şekilde kabul görmüş durumda. İkinci sırada da MHP’nin adayı Ercan Çakır var. O aradaki makası kapatabilir mi bilemeyiz? Pazar günü seçim olsa, sonuçlar bunlar.” açıklamalarında bulundu.

“Gölyaka’da çok sürpriz bir hava ile karşılaştık”

‘Gölyaka’da çok sürpriz bir hava ile karşılaştık.’ diyen Ünsal, şu ifadeleri kullandı: “Birinci sırada MHP’nin adayı Muzaffer Coşkun var. İkinci sırada da İYİ Parti’den, Yeniden Refah Partisi’ne geçen Bekir Akbulut var. Yakup Demircan orada üçüncü sırada anılıyor.”

“Çok önde ve çok ciddi bir teveccüh var”

Çilimli’de İsmail Bayrak’ın çok önde olduğunu dile getiren Ünsal, ”Çilimli ilçesinde MHP’nin adayı İsmail Bayrak, almış bayrağı gidiyor. Çok önde ve çok ciddi bir teveccüh var kendisine. ‘Ben başkan adayı değilim’ diye diye milleti allayan, pullayan, kandıran AK Parti’nin adayı Yılmaz Yıldız da ikinci sırada. Pazar günü seçim olsa, Çilimli’nin kazananı İsmail Bayrak olur.” ifadelerine yer verdi.

Kaynaşlı’nın da son durumunu değerlendiren Ünsal, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Kaynaşlı’da Birol Şahin, şu anda çok ciddi oranda birinci sırada kendisine yer bulmuş. Ama burada şöyle bir sürpriz de var; Büyük Birlik Partisi adayı Erol Bayraktar ikinci sırada. Yani bugün seçim olsa, ya Erol Bayraktar kazanır, ya da Birol Şahin kazanır.”

“Arada çok büyük bir fark yok”

Yığılca’da birbirlerini destekleyen adaylar olduğuna değinen Ünsal, “Yığılca’da AK Parti’nin adayı Selami Savaş ile MHP’nin adayı Ramazan Baltacı burun buruna gidiyor. Yani arada çok büyük bir fark yok. Yığılca’da Selami Savaş’ı mevcut Belediye Başkanı MHP’li Rasim Çam destekliyor, Muhterem Ramazan Baltacı’yı da eğer seçimi kazanamayacak gibi olursa, Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı Muzaffer Yiğit’in destekleyeceği söyleniyor.” ifadelerini kullandı.

Cumayeri ilçe Belediye Başkan adaylarına da değinen Ünsal, “Cumayeri ilçesinde de MHP’nin adayı Mevcut Belediye Başkanı Koloğlu önde gidiyor. Hani seçimi almış da mazbatayı bekler gibi bir hava var orada da. Seçim olsa, birinci sırada Mustafa Koloğlu, ikinci sırada da AK Parti’nin adayı Recep Tuna olur. Recep Tuna demişken, onun da Nisan ayında bir mahkemesi var, bu belediye başkanlığı dönemi ile ilgili.” dedi.

“Halktan da kabul görmüş bir vaziyette”

‘Ben asıl bombanın Boğaziçi Beldesinde olduğunu düşünüyorum.’ Diyerek Boğaziçi’nde seçimin belirsiz olduğunu belirten Ünsal, “Boğaziçi’nde seçim hakikaten ortada. AK Partili Mevcut Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı İbrahim Ercan, biletini almış, gidecek gibi bir hava var. Orada da Yeniden Refah Partisi’nin adayı Mehmet Kütükoğlu’nun çok müthiş bir çalışması var, çok büyük bir aksiyon var. Halktan da kabul görmüş bir vaziyette. Burada seçim Mehmet Kütükoğlu ile MHP’nin adayı emekli öğretmen Metin Albayrak arasında seçimlerin kafa kafaya gideceği noktasında bir algı, bir temayül var.” ifadelerini kullandı.

GENEL SEKRETER ŞEN BAŞKANLIK ETTİ GENEL SEKRETER ŞEN BAŞKANLIK ETTİ

“Beyköy Beldesinde çok enteresan bir tablo var”

Beyköy’deki seçim havasını değerlendiren Ünsal, “Beyköy Beldesinde çok enteresan bir tablo var! Mevcut Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Osman Kılıç, belde başkanına rağmen, yani AK Parti Düzce Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Küçük’ün İl Genel Meclisi Listesi’nde 5.’inci sıraya koyulmasına gelen tepkilere rağmen, Pazar günü seçim olsa, seçimi alacak Osman Kılıç gibi görünüyor. ‘İkinci sırada kim var’ derseniz, ikinci sırada İYİ Parti’nin adayı Hatice Kudal ile MHP’nin adayı Fatih Ocak kafa kafaya gidiyor.” dedi.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;