Ekipler, özellikle çocukların büyük ilgi gösterdiği ve içerisinde helyum gazı olması gereken uçan balonlara yanıcı, parlayıcı ve zehirli gazlar konulduğunu tespit etmesi üzerine yaşanabilecek olası tehlikelerin önüne geçti.

uçan balon denetim (7)

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların can ve mal güvenliklerinin sağlıklı ve doğru şekilde sağlanması için, satışa sunulan uçan balonların içerisindeki gazdan şüphelenerek geniş çaplı araştırma başlattı.
uçan balon denetim (1)
Yapılan araştırmalar neticesinde Ağa Mahallesi’nde izinsiz kurulmuş düzenekle uçan balon dolumu yapıldığını ve balonların içerisine helyum gazı yerine başka gazlar konulduğunu belirleyen ekipler, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ve Düzce İl AFAD Müdürlüğü ekipleri ile birlikte dolum alanına geçti.
uçan balon denetim (11)
Burada teknik personeller tarafından yapılan ölçüm ve denetimlerde balonlara doldurulan gazın yanıcı, parlayıcı ve zehirli gaz olduğu tespit edildi. Teknik ekipler, eskiden sanayilerde kaynak için kullanılan Asetilen gazının diğer yanıcı gazlara nazaran daha kolay alev alabildiğini renksiz ve kokusuz olmasından ötürü kolay anlaşılamadığını belirtti.
uçan balon denetim (12)
Bölgede bulunan düzenek imha için alınırken, zabıta ekipleri daha sonra şehir merkezinde satış yapan baloncuların tamamının toplanmasını sağladı.

"BİR NEBZE OLSUN ONLARA DEPREMİN İZLERİNİ UNUTTURMAYA ÇALIŞTIK" "BİR NEBZE OLSUN ONLARA DEPREMİN İZLERİNİ UNUTTURMAYA ÇALIŞTIK"

uçan balon denetim (8)