Deneyimli siyasetçi, “Meral Akşener Hanımefendi, beni aday adayı olmaya itti. 15 Temmuz’dan önce Meral Hanım hep ‘Başbakan olacağım’ diyordu ve ülkenin başına kötü bir durum geldi. Bu söylemini 14 Mayıs Seçimleri öncesinde yineledi. Bu nedenle ben tedirgin oldum ve 15 Temmuz gecesi partinin kapısını ilk açan Hakan olarak geldim partime aday adayı oldum.” diye konuştu.

8a0c72a9-a376-4e76-b0cb-5cc800070808

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu Öncü TV, 100.2 Radyo Öncü ve 95.3 Radyo Kent’te ortak yayınlanan Kitabın Ortasından Programı dün akşam özel yayınla ekrana geldi. Düzceliler’in yakından tanıdığı AK Parti Düzce Milletvekili Adayı Hakan Kuşçuoğlu’nun canlı yayın konuğu olduğu programda Öncü Medya Haber Müdürü Canan Üstüner de konuk moderatör olarak yer aldı.    

ADAYLIĞINDAKİ ‘MERAL AKŞENER’ AYRINTISI

2001 yılında AK Parti’nin kurulmasıyla başlayan siyasi hayatına merkez ilçe başkanlığı görevlerinin ardından milletvekilliği adaylığıyla devam eden Kuşçuoğlu, milletvekilliğine aday adayı olma serüveninden bahsetti.

Kuşçuoğlu, “Ben her zaman teşkilatımın yanında oldum, çalıştım ve çalışıyorum. Önümüzdeki dönemlerde de yine teşkilatlarımızda görevler isteyecektim ama milletvekilliğiyle alakalı şöyle ilginç bir şey oluştu; Altılı Masa denilen Millet İttifakı’nın, ülkemizin yine kıymetli partilerinden diyelim biz, bunlar bir ittifak oluşturdular. İttifakın içerisinde ki İYİ Parti Lideri Meral Akşener Hanımefendi, beni aday adayı olmaya itti. Bunu burada ilk kez söylüyorum. Altılı Masa’da aday aradıkları dönemde en güçlü aday olarak Meral Hanımı koyarlar diye düşünüyordum. Meral Hanımın orada bir söylemi vardı, ‘Ben Cumhurbaşkanı olmayacağım, ben Başbakan olacağım’ şeklinde. Bu söz beni 2016’daki 15 Temmuz sürecine itti. 15 Temmuz’dan önce Meral Hanım hep ‘Başbakan olacağım’ diyordu ve ülkenin başına kötü bir durum geldi. Bu nedenle ben tedirgin oldum herhalde bilmiyorum tekrar içimdeki aşk, çarpışma duydum ve ‘Ben nasıl 15 Temmuz gecesi partinin kapısını açan ilk Hakan Kuşçuoğlu oldum ve bunu benden sonraki nesillere de gururla aktardım. Türkiye Cumhuriyeti’nin, AK Parti’mizin 2023 vizyonunda da yer almak istiyorum, benden sonraki geleceğe de bir iz bırakmak istiyorum’ diye kalktım, geldim partime aday adayı oldum.” şeklinde konuştu.

“BEN BUNU DİĞER ADAYLARA KARŞI SÖYLEDİM”

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarından yayınladığı kendisini anlatan videoda neden Düzce’nin yerlisi olduğunu vurguladığına açıklık getiren Kuşçuoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Yerlilik, millilik derken hepimizin halk arasında konuştuğu bir şey var, Düzce’miz. Biz hep Düzce’mizde 72 millet var deriz. Bizler hepimiz kardeşiz. Aynı şekilde buna siyasi partiler olarak da baktığımızda Cumhuriyet Halk Parti’miz bizim Türkiye’mizin, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu bir partidir. Bugünkü İYİ Parti’miz var Millet İttifakı’nda baktığımız zaman ve diğer partilerimiz var. Biz partilerimizle ve Düzce’deki bütün milletlerimizle hepimiz birlikte dostça bugünlere geldik. Burada hiçbir sorunumuz yok ancak ben genelde teşkilatlarda olmuştum. Düzce merkezde esnaf olduğumuz için herkes bizi tanır, bilir diye biraz daha kendimi anlatayım, hatırlatayım diye böyle bir şey yaptım. Diğer partilerde bunu göremedim. Ben bunu AK Parti’mizdeki Hakan olarak değil, AK Parti’mizin adayları anlamında söyledim. Burada bizim Ercan Öztürk kardeşimiz var, Ayşe Hanım var ve ben bunu 3’ümüzle birlikte, diğer adaylara karşı söyledim. Ayşe Hanım Düzce’de doğmuş ve belli bir yaşa kadar Düzce’de yaşamış bir insan. Düzce’den eğitimini almak ve babasının tayininden dolayı şehir dışına gitmiş. O zamanlarda kız çocuklarının okuması bugünkü kadar rahat değildi. Ercan kardeşimde Akçakoca’da doğmuş ve büyümüş. Ercan Kardeşimizde Düzce’de birçok hizmetlerde bulunmuş. O devlet memuru olabilir, Ayşe Hanımda bürokrasiden gelebilir, ben de esnaflıktan geliyorum.  3 tane esnaf olacak, 3 tane bürokrat olacak diye bir şey değil ki.”

“ÖNÜMÜZDEKİ 5 YILLIK SÜREÇTE DOĞALGAZ SORUNUNUN BÜYÜK KISMI ÇÖZÜLECEK”

Hedefleri ve projelerini anlatan Kuşçuoğlu, “Seçilsem de seçilmesem de hep Düzce’de olacağım.” diyerek, Biz şu anda yaklaşık 5 tane, 6 tane köyümüze doğalgazı verdik. Düzce olarak biz bu konuda kararlıyız. Önümüzdeki bu 5 yıllık dönemde de bunun büyük bir çoğunluğunu inşallah biz kavuşturacağız” dedi.

Kuşçuoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; “Düzce’mizde ve tüm Türkiye’de doğalgazla alakalı önce mahalle olmak gerekiyor. Mahalle olduktan sonra imar planlarının yapılmış olması gerekiyor. İmar planı da yapıldıktan sonra düzenleme ortaklık payı dediğimiz 18’inci maddenin de uygulanmış olması lazım ki yollar vesairelerde açılsın ondan sonra bu doğalgaz gelsin. Biz kendi bölgemize istinaden bir ricada bulunmuştuk. Oradan bize özel bir farklılık çıktı, o farklılıktan da böyle bir sonuç doğdu. Biz şu anda yaklaşık 5 tane, 6 tane köyümüze doğalgazı verdik. Düzce olarak biz bu konuda kararlıyız. Önümüzdeki bu 5 yıllık dönemde de bunun büyük bir çoğunluğunu inşallah biz kavuşturacağız. Sadece orman köylerimizdeki süreç gecikiyor ama diğer köylerde biz doğalgazımızı mahalle olmasına gerek kalmadan mücavir alana da doğalgazımızı hizmete sunuyoruz.”

“KÖYLERİMİZDE İNTERNET PROBLEMİNİ YANSITICILARLA ÇÖZDÜK”

Köy ve mahalle ziyaretlerinde vatandaşların kendilerinden hangi konuda isteklerinin olduğunu aktaran Kuşçuoğlu, “Bizim köylerdeki gençlerimiz bizlerden top sahası istiyor. Bununla alakalı da köyümüzün eğer müsait bir yeri varsa hiç tereddüt etmeden bunu sağlıyoruz. Belediye nezdinde de baktığımızda nerede bizim eksiğimiz varsa biz bunları götürüyoruz. Bazı köylerimizde internetle alakalı problemimiz var, bunları da yansıtıcılarla çözdük. Biz kendi ölçeğimizde de değil, 3 tık daha büyük illere rağmen asfaltta da yüzde 50 ilerdeyiz, doğalgazda da biz yüzde 50 ilerdeyiz.” ifadelerini kullandı.

MESLEK LİSESİ SAYISINI ARTIRMAK İSTİYORUM”

“Esnaf ve vatandaşla buluşmalarında, Düzce'de hava kirliliği sorununa neşter vurmak istediğini her fırsatta dile getirdiğini de sözlerine ekleyen Kuşçuoğlu, bunun için AK Parti iktidarı döneminde köylere doğalgaz verilmesi için atılan adımlar olduğunu anımsatarak bu çalışmaların hızlanacağını ifade etti. Ayrıca Düzce'deki kalifiye eleman eksikliğini gidermek için meslek lisesi sayısını arttırmayı hedeflediğini kaydeden Kuşçuoğlu, vekil seçilmesi halinde memleketinin tarım ve turizmden daha verim alması için de birçok projeyi hayata geçirmeyi planladığını anlattı. 

“HER ZAMAN HALKIN İÇİNDE OLACAĞIM”

Kuşçuoğlu, ayrıca "Her zaman olduğu gibi inşallah vekil seçildiğimde de halkın içinde olacağım. Vatandaşların sıkıntı ve taleplerini onları kucaklayarak, yanlarına giderek, esnafa 'Hayırlı işler' dileyerek dinleyeceğim. Sözüm söz." dedi.

“SİZLERİN UMUDUNU BEN İNŞALLAH BOŞA ÇIKARMAYACAĞIM”

Düzce halkından büyük bir teveccüh beklediğini ifade eden Kuşçuoğlu, “Siyasetçiler halka vaat verirler normal şartlarda. Elhamdülillah biz temkinli konuştuk ve vaat değil neler yapacağımızı anlattık burada. Ben sokaklarda benden bir şeyleri umut ettiklerini gördüm. Ben yaptığım vaatlerden değil, ki vaat yapmadım bugüne kadar ama Düzce halkının umudunun ne olduğunu, ne beklediğini gördüm. İnşallah Allah nasip ederse, sizlerde teveccüh gösterirseniz çok kıymetli, güzel hizmetler yapmaya çalışacağız. Sizlerin umudunu ben inşallah boşa çıkarmayacağım. İnşallah Allah’ta bana bu yolda kolaylık versin. Ben sizlerin büyük bir teveccühünü istiyorum. Kıymetli Düzce halkım, ben sizlerin içinden çıkmış Hakan kardeşiniz olarak, bu seçimlerde sizlerden AK Parti’me, başta tabi ki Cumhurbaşkanı’ma oy istiyorum.” şeklinde sözlerini tamamladı.