Down sendromlu bireylerin sorunlarına dikkat çekmek ve toplumu bilinçlendirmek amacıyla her yıl 21 Mart tarihinde kutlanan 'Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü' kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, 21 Mart Dünya Down Sendromu ve Farkındalık Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

İl Başkanı Keskin mesajında, şu ifadelere yer verdi: “Biz AK Parti olarak down sendromlu vatandaşlarımızın ve ailelerin her zaman yanında olduk. 20 yıllık iktidarlarımız boyunca engelli vatandaşlarımızın hayata tutunabilmeleri için çalışmalar yaptık. Çalışmalar sonucunda down sendromlu birçok vatandaşımızı topluma kazandırarak, aile bütçelerine katkıda bulunmalarını sağladık. Toplum olarak down sendromlu bireylerin daha iyi anlaşılması ve onlara saygı göstererek birlikte yaşamak için her türlü imkanı sağlamamız gerekiyor. Bizler, onlar için duyarlı olursak ve farklılıklarının farkında olduğumuz zaman kendi hayatlarını idame edebilirler. Bu vesile ile 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününde tüm vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyorum.”

Nevruz Bayram mesajı

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Orta Asya’dan Balkanlar’a kadar çok büyük bir coğrafyada baharın müjdecisi olarak kutlanan Nevruz Bayramı’nı unutmadı.

Başkan Keskin mesajında, “Bolluk, bereket, sevgi ve dostluğun simgesi olana Balkanlar’dan Orta Asya’ya kadar büyük bir coğrafyada kutlanan Nevruz Bayramı kutlu olsun. Aynı gök kubbenin altında dil, din ve ırk ayrımı gözetmeksizin yaşayan kadim bir milletin evlatları olan bizler, tabiatın uyanışını gönüllerin ve zihinlerin de uyanışına vesile olarak görmeli, medeniyetimizin farklı renk ve dokularını sevgi ve hoşgörü ortamında yakınlaştırarak birliğimizi güçlendiren Nevruz geleneğini gelecek kuşaklara aktarmalıyız. Geçmişi birlikte oluşturduğumuz gibi, geleceğimizin de birlikte inşa edilmesini sağlamalıyız. Unutulmamalıdır ki; bir kültür mozaiği olan coğrafyamızdaki farklılıklarımız ve kültürel çeşitliliğimiz, aramızdaki sarsılmaz kardeşlik ve dayanışmayı kuvvetlendiren zenginliklerimizdir. Nevruz huzur içinde, milli birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde tüm insanlık için sevgi, barış ve kardeşlik gibi değerlerin önemini hatırlatır. Bu duygu ve düşüncelerle Düzceli hemşehrilerim başta olmak üzere ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, mutluluk, huzur ve bereket dolu yarınlar diliyorum." ifadelerini kullandı.