Düzce’de, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerine sayılı günler kala, siyaset kazanı da kaynamaya başladı. AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ile CHP İl Başkanı Semih Cemşit arasında başlayan siyasi gerilim karşılıklı açıklamalarla büyüyor.

CHP İl Balkanı Semih Cemşit’in, geçtiğimiz hafta İl Genel Meclisi Başkanı Fazlı Koç tarafından açılışı yapılan, ancak son yağışlarla birlikte dün kullanılamaz hale gelen Paşakonağı’ndaki geçici köprü ile ilgili eleştirine AK Parti cephesinden açıklama geldi.

Cemşit’in yaptığı “Yapılan işler hep göz boyama, her zaman yaptıkları gibi bunu da yarım yamalak yapıyorlar. Yapılan köprü ortada. İnsanlar mağdur ediyor” açıklamalarına cevap veren Şengüloğlu, Millet İttifakı ortağı CHP’yi hedef aldı.

1754d035-6004-470f-8c35-dd8cd7a713fe-1682588906

“Talisiz Bey gibi, kendisi de Düzce’ye yabancı”

Millet İttifakı ortaklığının cambazlık olduğunu öne süren Şengüloğlu,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümetinin Türkiye için en büyük şans olduğunu ifade ederek   “ CHP İl Başkanı Semih Çemşit, yapmış olduğu bu açıklamayla İthal Aday Talihsiz Bey gibi kendisinin de Düzce’mize yabancı olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Sanırım Sayın Çemşit’te talihsiz bey gibi Düzce’mizde yaşamıyor. Son 20 yılda Ülkemizin ve şehrimizin geldiği durum ortadadır. Cumhurbaşkanımız ve AK Parti hükümetlerimiz ülkemizin başına gelmiş en büyük şanstır. 20 yıldır olduğu gibi vatandaşımızın derdiyle dertleşen bir iktidar olmuşuzdur. Bizler gücümüzü her zaman vatandaşımızdan; ülkemize kazandırdığımız eserler ve hizmetlerden alıyoruz. Sizlerin ise eser ve hizmetten anladığı, yerel yönetimlerinizde heykel dikmek töreni üzerine bir belediyecilik anlayışı olduğu için Düzce’mizde heykel göremediğinizden eser ve hizmette yetersiz kaldığımızı düşünmeniz bizleri şaşırtmadı.  20 yıldır bizlerin ülkemize kazandırdığı hizmet alanında eleştirmeniz, sizlerin heykel hizmetiyle karşılaştırıldığında aradaki fark bir kez daha ortaya çıkıyor. Düzce’mizde yapılan hizmetlerin bir kısmını görmek isterseniz bu link üzerinden, https://m.youtube.com/watch?v=_o9RcZdN9dQ izleye bilirsiniz ” diye konuştu.

“Sizlerin Düzce’mize katacağı bir şey olmadığı gibi ülkemize de hiçbir şey yok”

Millet ittifakı ortaklığının siyasi bir cambazlık olduğunu iddia eden  Şengüloğlu “Bizlerin temsil ettiği Cumhurbaşkanımız önderliğindeki Cumhur İttifakı ortaklarımız Milliyetçi Hareket Partisi, Yeniden Refah Partisi ve Büyük Birlik Partilerimizin yerli ve milli duruşları ortadadır. Millet İttifakı olarak sizlerin adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve ittifakınızın gücünü yurtdışı kaynaklardan (ABD) ve isimlerini bile kabul edemediğimiz yerlerden aldığınızı ortada. İttifakınız düşünürsek 6+1 (HDP) ile şer ortaklığınız aziz milletimizin kabul edemeyeceği ve bu ortaklığı gizlemek için yaptığınız siyasi cambazlık aşikardır. Yerli ve milli bir duruş beklediğimiz İYİ Parti’nin de duruşu ortadadır. Hem İYİ Parti tabanınızın hem de kendi parti tabanınızın CHP logosu altında İthal vekil rahatsızlığı ortada. Sizlerin Düzce’mize katacağı bir şey olmadığı gibi ülkemize de hiçbir şey yok ” şeklinde konuştu.  

“Şer ortaklığı ülkemize bir katkı sağlamayacak”

Hasan Şengüloğlu 'şer ortaklığı' diye nitelendirdiği Millet İttifakının ülkeye bir katkı sağlamayacağını belirterek “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda, Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın önderliğinde, bağımsız Türkiye hedeflerine Cumhur İttifakı olarak aziz milletimizi bizlerin ulaştıracağını görüyoruz. Şer ortaklığınız düşündüğümüzde ülkemize dün olduğu gibi bugün de bir katkı sunmanızı beklemiyoruz” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI