Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce bugün canlı yayında yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanlığı adaylığı seçimlerinden çekildiğini açıkladı. İnce’nin beklenmedik bu kararına ilişkin ilk yorum Düzce CHP İl Başkanı Semih Cemşit’ten geldi.

Cemşit, Öncü Haber merkezimize yaptığı açıklamada; “Muharrem İnce baştan yapmalıydı bunu, hiç aday olmamalıydı” ifadesini kullanırken sözlerine şöyle devam etti:

“Çok geç kalınmış bir hareketti. Muharrem İnce baştan bu kararı vermeliydi ve hiç aday olmamalıydı. İsabet olmuş şu an yaptığı hareket. Doğru yolu bulmuş diye düşünüyorum ben. İnce’nin istifa etmesi tabii ki Millet İttifakına yarayacaktır bence. Çok geç kalınmıştı. İnşallah bunu o sosyal medyada dolaşan görüntülerle ilgisi yoktur. Tamamen bizim dışımızda gelişmiş bir olaydır.”

GEÇ KALINMIŞ BİR KARARDI

“Kendi iradesi doğrultusunda hareket etmiştir bence. Ama geç kalınmıştı keşke baştan olmasaydı. Ben CHP’ye geri döneceğini sanmıyorum ama oyları CHP’ye, Millet İttifakına gelecektir diye düşünüyorum. Arada kalmış kararsız insanlarında tekrar kendi ana kucakları Cumhuriyet Halk Partisi’ne geleceğini düşünüyorum. Zaten Muharrem İnce’nin bu çıkışı çok doğru değildi. Çok fazla oy dilimine de sahip değildi Muharrem İnce. İnsanların kafasını karıştırmıştı o anlamda. Yine insanların ait oldukları yere geri döneceğini düşünüyorum. Vatandaşların yine Millet İttifakı saflarında oy kullanacağını düşünüyorum.”

HABER- NALAN TAYYAR