Önümüzdeki 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala,Düzce Mevcut Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü’nün billboardlarda bulunan afişlerine bazı çevrelerce saldırı düzenlendi. Konu ile ilgili çok sert açıklamalarda bulunan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Buğra Alp Kocaman, hukuki süreci başlattıklarını duyurdu.

2-285

Parti binasında basın açıklaması düzenleyen Kocaman, yerel seçim öncesi büyük bir provokasyonla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, “2024 yerel seçim kampanyası başladığından bu yana diğer siyasi partilerin de sahada sürdürdüğü gibi bizler de kampanyamızı bayram havasıyla gece gündüz sürdürmeye devam ediyoruz. Ancak bu süreçte maalesef, ilk günden itibaren afişlerimize, billboardlarımıza ve diğer reklam çalışmalarımıza çok çirkin saldırılar yapılmaktadır. Sanılmasın ki; bu çirkin saldırıları görmezden geliyoruz! Dostluk havasında yürütmeye çalıştığımız propaganda sürecini sertleştirmemek, aziz vatandaşlarımızı birbirine düşürecek davranışlarda bulunmamak adına, sessiz ve tepkisiz kaldığımız bu durumlar da görüyoruz ki; bir takım çevrelerce kurgulanan kendi afişlerini kesecek kadar alçalan ve bunu biz yapıyormuşuz gibi algı yaratmaya çalışan kifayetsizleri hep birlikte görüyoruz ve bunların kimler olduğunu biliyoruz” diye konuştu.

2222-2

"“Kimse bizim sessizliğimizden ve duruşumuzdan cesaret alıp, bu tarz aşağılık saldırıları devam ettirmeye kalkmasın” diyen Kocaman, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

33333

“Algı ve yalanla milleti kandırmak, milletin sinir uçlarıyla oynayarak bir kazanç elde edeceğini sanan bu tiplerin, hak ettiği cevabı 31 Mart'ta milletimiz tarafından verileceğinden hiç şüphe yoktur. Ancak unutulmasın ki; her fırsatta ahlâktan bahseden, ahlâk bekçilerinin bu kadar ahlaksızlaştığı bir seçim sürecini Düzce hiçbir dönemde yaşamamıştır. Biz sustukça, muhatap almadıkça, bu saldırıların dozajı daha da artmış, kontrolden çıkmıştır. Kimse bizim sessizliğimizden ve duruşumuzdan cesaret alıp, bu tarz aşağılık saldırıları devam ettirmeye kalkmasın. Dün akşam tekrar yapılan saldırıları, görüntüledik ve gerekli hukuki süreçleri başlatacağımızı buradan duyurmak istiyoruz. Provokatörlerce yapılan ahlaksız, aşağılık ve kaotik eylemlere daha fazla müsaade etmeyeceğiz. Yapılan çirkin ve insanlık dışı saldırıları şiddetle kınıyor ve başlattığımız adli sürecin takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum. Bu vesileyle seçim sürecini yöneten diğer parti yöneticilerine de buradan aynı tavrı sergilemeye davet ediyoruz.”

"DAVASINA İHANET ETTİ” "DAVASINA İHANET ETTİ”

2-286

HABER: Savaş ARI